Wpis z mikrobloga

@Mr_Randy: @xtedek: @szad: a o betonowych skosach to nie słyszeli? dość popularna technologia na południu PL. bardzo fajnie się to sprawdza na poddaszu - duża bezwładność cieplna, czyli zimą na poddaszu jest cieplej, a latem chłodniej. dodatkowo gładkie skosy od razu.
@wooster: Sam mam płaski stropodach z betonu zbrojonego, ale skosów szczerze mówiąc to nie słyszałem. Jednak pewnie jest to o wiele lepsze i mocniejsze rozwiązanie od tradycyjnej drewnianej więźby.
@x00rti: zacznij od zgłoszenia kierownikowi budowy, następnie wstrzymaj płatność betoniarni i wykonawcy, do chwili wyjaśnienia sprawy, zatrudnij niezależne laboratorium, niech zrobi odwierty i zbada beton, dodatkowo zatrudnij niezależnego opinioznawce który podbije się uprawnieniami budowlanymi pod opinią a następnie obciążaj winnego.
Jako inżynier zaczynałem w firmie wykonującej żelbety, według mnie w trakcie betonowania do gruszek dolewano duże ilości wody plus zabrakło pielęgnacji zaraz po związaniu betonu.
Na skosach nie da się zawibrowywac
ja centralna Polska i nigdy na żywo nie widzialem tego rozwiązania. U nas w ogóle nie robi się lanych skosow


@xtedek: robi sie robi
Musisz sie bardziej rozglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mireczku
Ja tez centralna i widzialem pare takich. Wyglada to ja poniemiecki bunkier zanim dach zmontują