Wpis z mikrobloga

@Smokalaskanski: Ale to chyba właśnie tak ma działać żołnierz. Jak ty sobie wyobrażasz dyskusję na argumenty z każdym kto się napatoczy? Wydaje mi się, że wielu Polaków jest tak głupich, że pluliby na własnych wojskowych nawet podczas wojny, że niepotrzebnie strzelają i nie mają sumienia oszczędzać przeciwnika.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smokalaskanski: jedź na granicę, nagrywaj obiekty wojskowe wbrew zakazom, w strefie objętej działaniami wojskowymi, i miej pretensje, że żołnierz na ciebie krzyczy. Zaklęcie "jestem dziennikarzem" nie działa, płaku płaku
  • Odpowiedz
@Smokalaskanski: Gdyby Ci goście zostali zatrzymani na terenie stanu wyjątkowego, to ok. Tam jest zakaz dla mediów. Ale nawet na screenie widać, że jest to POZA tą strefą. Osobiście mnie to przeraża, bo równie dobrze mogliby mnie zatrzymać, gdy robiłem zdjęcia w mieście w centrum Polski. Chyba, że pominąłem jakiś aspekt?
  • Odpowiedz
@tormiasz: Jakim trzeba być ślepym człowiekiem żeby w tym kraju wierzyć komukolwiek z rządu, armii czy policji? Po ostatnich dwóch latach ruchania ludzi w dupe wy nadal wierzycie w jakieś oświadczenia które napisał szybko na kolanie jakiś śmierdzący rzecznik aby wybielić tych #!$%@? darmozjadow.
  • Odpowiedz
oni są tak ogólnie szkoleni. Nie twierdzę że do przekleństw ( ͡ ͜ʖ ͡) ale do takiego szorstkiego obycia z petentem. Kto miał do czynienia z SG ten wie


@szynszyla2018: nieprawda, jestem spisywany przez SG ok 20-30 razy w roku (bo moje hobby to szukanie ruin opuszczonych wsi w Bieszczadach, które zazwyczaj są na granicy) i jeszcze nigdy nie było nieprzyjemnie, zawsze jest miło, fajnie,
  • Odpowiedz
@Disegno: Powiem tak, przepisów może i nie złamali żadnych - nie jestem prawnikiem, a przepisy wysrywane przez PiS to chaos - ale nie wiem czego się spodziewali. Ciepłego przyjęcia? Wojsko to nie policja. Oni się tam z cywilami nie #!$%@?ą w jakieś szczególne procedury (chodzi mi o warstwę werbalną), szczególnie jeśli wcześniej np. nie chcieli się zatrzymać do kontroli czy coś. Poza tym tam pewnie sytuacja jest napięta jak skóra
  • Odpowiedz
@Smokalaskanski: W Poznaniu jeździ taki patrol białym VW transporterem, gdzie jak widzisz że się zatrzymują i wysiadają to tylko po to żeby komuś #!$%@?ć, więc myślę że w wojsku też jest taka drużyna RR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chodzi mi o tych co stoją już przy samej granicy


@szynszyla2018: jak dwóch kolesi na quadach albo crossach wyjeżdża z lasu i spisuje mnie pod tabliczką "pas drogi granicznej, wejście zabronione" a słupek graniczny jest 12m dalej, to nie wiem czy da się bardziej przy granicy stać
  • Odpowiedz
@staryhaliny: przecież ta sytuacja jest równoznaczna jakby cie zatrzymali w centrum warszawy, bo miałeś ze sobą aparat. Bezprawnie i wulgarnie. Też byś był taki pyskaty jak teraz?
  • Odpowiedz