Wpis z mikrobloga

Ale ja nie rozumiem w ogóle po co robić zdjęcia obozowiska WP co w ogóle nie jest informacja jawna o lokalizacji zwłaszcza w takiej sytuacji. To nie są ćwiczenia. Fakt że wulgarnie ale w pełni popieram.
  • Odpowiedz
@El3xetor: Co ma niechęć do policji do popierania działań żołnierzy? ¯\_(ツ)_/¯

No i w sumie nie trzeba żyć w nastawieniu "Czegokolwiek ktoś nie zrobi to będę przeciwny bo go nie lubię".

Można mieć różne opinie o różnych działaniach konkretnych osób/formacji i nie muszą one być jednoznacznie określone przez ogólny stosunek do nich.
  • Odpowiedz
żołnierz w stosunku do cywila może jedynie grzecznie poprosić o ewentualne wykonanie polecenia.


@Disegno: może zatrzymać cywila, zatrzymać jego pojazd, aresztować go i doprowadzić na komisariat Policji

Poza tym jak uważasz, dlaczego żołnierze w obiektach wojskowych pełnią wartę z bronią? Przecież dookoła są sami cywile, nie ma żadnej wojny w środku kraju, to po co im broń na warcie? Rozumiem że ja mogę sobie np wejść do bazy wojskowej i
  • Odpowiedz
@cadcadcad: Możesz podać podać podstawę prawną zatrzymania na zwykłym "terenie publicznym" (czyli nie jednostka wojskowa, strefa stanu wyjątkowego itp)?
  • Odpowiedz
@Smokalaskanski: a od czego mają być żołnieże ? Ma rozkaz i ma go wykonać, naprawdę ktoś jest aż tak #!$%@? żeby nie umieć ogarnąć jakiego zachowania się spodziewać po nich ? Poprosili raz normalnie, raz z wyraźnym podniesionym tonem...dalej nie dotarło ? To za fraki i na ziemię!
Trzymqm za nich kciuki całym serduszkiem oby musieli jak najmniej z tymi dzbanami z telewizji delować
  • Odpowiedz