Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór :)
Chciałbym Wam pokazać dzisiaj kolejne miasteczko, które odwiedziłem w ramach mojego projektu "Miasta stojące murem". Mieszkowice położone są w województwie zachodniopomorskim. Obecnie zachowało się 1500 metrów z 1620 metrów. Zbudowano je w XIII i XIV wieku.

Zapraszam Was do znaleziska

W ciągu murów można wypatrzeć kilkanaście czatowni łupinowych oraz podobną ilość prostokątnych. Zachowała się również Baszta Prochowa z XV wieku. Co ciekawe jest niezabezpieczona i można do niej wejść na dziko. Trzeba uważać, ponieważ schody są częściowo uszkodzone. Gdy wszedłem do środka to na piętrze baszty był istny śmietnik. Jakiś czas później napisała do mnie pani Asia, która jest moją czytelniczką i jednocześnie mieszkanką Mieszkowic, że razem ze swoimi uczniami uprzątnęła basztę. Z mojej strony ogromny szacunek i słowa uznania :)

#antekpodrozuje #polska #zachodniopomorskie #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Dobry wieczór :)
Chciałbym Wam pokazać dzisiaj kolejne miasteczko, k...

źródło: comment_1637169876FoYeKZbmjnhzR9BZBQcR8d.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz