Wpis z mikrobloga

@Czarny_Klakier: jako, że masz raczej większe pojęcie niż ja, to wykluczam nieodpowiednie ISO i przysłonę. Jak zrobisz kilka zdjęć, raz za razem, z tymi samymi parametrami, to co któreś wychodzi? Na myśl mi też przychodzi sprawdzenie, czy tak samo się dzieje z wbudowaną lampą. Teoretycznie jeśli z nią problem nie wystąpi, to body jest sprawne...
  • Odpowiedz
to nie tak, sam to kiedyś ćwiczyłem w domu i się w--------m, wszystko masz wyjaśnione w instrukcji do lampy


@wykopek_n: niby do jakiej lampy i co wyjaśnione? Tutaj cały czas rozmawiamy o lampie manualnej. Jak wyzwalasz manualnie lampę na pierwszą kurtynę to nie ma znaczenia czy masz czas naświetlania 1/30 czy 1/160 - powinno być tak samo naświetlone, zakładając, że nie ma żadnego innego bardzo mocnego światła. Są po prostu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: no, bawiłem się tym mając wyzwalacze yongnuo te najprostsze, na lampie canona 420 ex2 i 650d. Na dłuższych czasach miałem właśnie czarne paski, sensowne (naświetlone w całości) zdjęcia wychodziły dopiero przy 1/160.
Przy godoxie wchodzi już w grę ettl dla tej lampy.
  • Odpowiedz
Przy godoxie wchodzi już w grę ettl dla tej lampy.


@wykopek_n: ale tutaj nie ma żadnego ettl, tutaj masz 100% manualny flash.

Na dłuższych czasach miałem właśnie czarne paski, sensowne (naświetlone w całości) zdjęcia wychodziły dopiero przy 1/160.


@wykopek_n: chciałbym poznać jaki mechanizm za tym stoi, bo na logikę to jest dokładnie odwrotnie. Ty miałeś lampę z ETTL, gdzie masz jeszcze dużo innych opcji.
  • Odpowiedz
Na dłuższych czasach miałem właśnie czarne paski, sensowne (naświetlone w całości) zdjęcia wychodziły dopiero przy 1/160.


@wykopek_n: chyba coś ci się pomyliło - wiesz jak działa migawka przy krótkich czasach naświetlania? Pierwsza i druga kurtyna? To na zbyt krótkich czasach są czarne pasy i pewnie chodziło ci o czasy krótsze niż 1/200 czyli właśnie 1/250, 1/500 itd.. Zobacz sobie ten filmik:
https://youtu.be/CmjeCchGRQo?t=55

Przy dłuższym czasie zawsze składa się pierwsza kurtyna,
geuze - > Na dłuższych czasach miałem właśnie czarne paski, sensowne (naświetlone w c...
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier:
1/125 powinno sie synchronizowac na kazdym sprzecie praktycznie, moze sprobowac ewentualnie na 1/60 i zobaczyc co bedzie sie dzialo.
W sumie synchronizacja nie powinna i tak miec wplywu na sam fakt wyzwalania zdjec, a jedynie na ich rejestracje, wiec jesli synchro jest za krotkie, to zdjecie bedzie cale czarne albo z czarnym paskiem z dolu, gory lub boku, w zaleznosci od ktorej storny migawka sie zamyka.
Warto sprobowac najpierw z inna lampa, piszesz ze dziala normalnie, wiec prawie na pewno problem jest z wadliwa lampa, a nie z aparatem, czy stopką w aparacie.
Jak masz sprezone powietrze i a-----l izopropylowy, to warto przedmuchac mocowanie od lampy i je wyczyscic.
Jesli nadal nie odpala, to sprobowac rozkrecic i zobaczyc czy kabelki w lampie prowadzace do gniazda wyzwalacza, czy stopki sie
  • Odpowiedz