Wpis z mikrobloga

Mirki, podpowiedzcie mi jakich cen, realnie mam się spodziewać za robociznę z materiałem, bo rozstrzał jest... niemały.

Ocieplenie - styropian położony z warstwą kleju i siatką.

Do wykonania dwie warstwy kleju (trzeba wyrównać to co jest źle zrobione) z ponownym poprawnym siatkowaniem, obsadzenie narożników + tynkowanie.
~300m2.

Dostałem dwie wyceny na robociznę + materiał:
50zł/m2 robocizna + materiał
i druga: 110zł/m2 z materiałem

Czy przypadkiem ta druga to nie jest gruba przesada w takiej sytuacji? Materiał przecież nie będzie kosztował 15k PLN?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 10
@leesiuu: 300m2 to zależnie od grubości styropianu 45-60m3 (15-20cm) styropian jest teraz absurdalnie drogi i dla przykładu metr sześcienny grafitowego to koło 300zł+ czyli przy 20cm warstwie za sam styropian płacisz minimum 18 000zł, a do tego jeszcze jest klej i siatka (60zł/m2 za styropian)
@darek-jg: Kazdy z branzy to wie, ale reklama i tak zrobi swoje. Ostatnio sprzedalem 15 polnaroznikow do gk aluminiowych, mowie do faceta "~60zl" a on "ILEE? to co to za polnarozniki?". Mowie mu ze normalne. Poszedlem na magazyn mu pokazac, okazalo sie ze wracał z casto bo tam kupił 12szt bo tylko tyle mieli a potrzebowal wiecej. Przylozylismy nasze do tych z casto i byly identyczne.

Za 12 szt zapłacił 150zł