Wpis z mikrobloga

@fantazm ale liceum to wiadomo że naukę trzeba kontynuować na studiach i znać już język na poziomie b2. Studia, drugi język praktyki staże i jest się w miarę dobrze cenionym pracownikiem za te śmieszne 3-5k na rękę. U mnie jedynie staż nie wypalił bo jakoś nikt mnie nie chciał na mgr i muszę sobie radzić bez doświadczenia
  • Odpowiedz
Więc absolwent z technikum wychodzi już przygotowany z wiedzą merytoryczną i praktyczną na studia.


@Janishek: Po liceum też możesz mieć wiedzę potrzebną na studia - wszystko zależy od kierunku...

Jestem po informatyce. Ludzie po technikum dużo lepiej radzili sobie z przedmiotami z elektroniki i sieci, ale dużo gorzej z matematyką i fizyką niż ci z liceum. A jeśli chcesz być np. fizykiem teoretycznym, to bardziej przyda Ci się matma na dobrym poziomie niż podstawy elektroniki
  • Odpowiedz
@Pantegram Program nauczania czy to w technikum czy w liceum z tych samych przedmiotów jest taki sam. Trzeba dobrze wybrać, bo przecież i w liceach i niektórych technikach są przedmioty rozszerzone na przykład matematyka i fizyka. I tutaj też program nauczania, a nawet podręczniki są takie same. Prawda jest taka, że w zasadzie i tak nauka zależy od ucznia i jak ktoś jest leniwy to nie ukończy ani matury ani też
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ooo ja pierniczę. Technika i belfry, które tam uczą to jest komedia. Totalne oderwanie od rzeczywistości i samej dziedziny problemowej xD.
Podam przykład
Technikum gastronomiczne. Przedmiot: barmaństwo (xD). Nauczycielka w ciągu ostatnich 20 lat nie była nawet w kawiarni a lekcje prowadziła poprzez przepisywania książka tablica i dzieci przepiszcie z tablicy do zeszytu, xD.
Dyrektor postanowił coś z tym zrobić i wysłał ją na kurs barmana - looool.
(Zatem była moja, hehe, koleżanką)
Kumata to ta pani była średnio. Ale przynajmniej nauczyła się nazw
  • Odpowiedz
Ale to co pisze @Kotouak: ma miejsce w praktycznie każdym technikum, doszły mnie słuchy że jeszcze kilka lat temu(i nie mam tu na myśli 9, tylko 4-5) w informatycznych technikach uczono dzieci obsługi Windowsa XP, po co? Kto w ogóle jeszcze korzysta z tego systemu? xD
  • Odpowiedz
@fantazm: technikum to Liceum rozszerzone o przedmioty zawodowe i dodatkowy egzamin który nie ma żadnej mocy i wartości więc tak po prawdzie do technikum idą masochiści. Wiem, bo sam byłem w technikum.
  • Odpowiedz
@Janishek: technik informatyk a jaki ma byc na wykopie xD nie pracuje w zawodzie ale i tak blisko mitycznych 15k oscyluje ale kupe wolnego czasu poswiecilem na nauke a nie na chlanie jak duzo ludzi w technikum.
  • Odpowiedz
@oliwkowemydlopodprysznic: #!$%@? byla podstawa programowa ulozona. To ze trafilem nauczycieli matolow w wiekszosci to inna sprawa. Goscia ktory prowadzil systemy operacyjne i sieci komputerowe przerastalo zainstalowanie sterow do drukarki jak dostal nowa. Jedyny ogarniety gostek byl z programowania ale z nim praktycznie nie bylo lekcji bo ciagle chodzil cos gdzies naprawial. Na swoim blogu wrzucil zdjecie serwerowni przed i po to mowil pozniej ze z nim przestalo dwoch nauczycieli rozmawiac
  • Odpowiedz