Wpis z mikrobloga

SIemanko Miarasy i Mirabely. Mam pytanie. Obecnie złożyło się tak, że mieszkam na piętrze domu jednopiętrowego(ciasne i nie własne). Chciałem zrobić sieć tak, aby obejmował partera + piętro. Mam router na dole, ale nie sięga on za bardzo na piętro - jest zasięg tylko w pokoju wyżej nad tym routerem. Chciałem dokupić drugi router i skonfigurować tak, aby działało tak jak na schemacie poniżej. (EDIT. W sensie jakie tryby pracy muszą obsługiwać routery, AP, bridge, wds?)
Router pierwszy, do którego idzie połączenie od dostawcy internetu po kablu. Z niego jeden ethernet do stacjonarki obok.
I czy istnieje możliwość, aby łączył się on również z drugim routerem(wiercenie przez sufit odpada) bezprzewodowo, żeby pokryć piętro siecią bezprzewodową i jednocześnie móc podłączyć coś do niego po kablu(druga stacjonarka)?
#it #siecikomputerowe #siecibezprzewodowe #sieci #router #routery
Shackowany - SIemanko Miarasy i Mirabely. Mam pytanie. Obecnie złożyło się tak, że mi...

źródło: comment_1637047771MjweAx8pYvGmx9cwkIcYw0.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@leon121: Trochę drogo, ale ogółem fajna sprawa. Przekracza mój budżet i jak napisałem nie jest to moje i nie planuję tam zostać na bardzo długo - maks rok, półtorej.
A czy istnieje możliwość zrobienia tego na samych routerach? Z tego co czytałem wydaje mi się, że powinny być to routery pracujące w dwóch trybach jednocześnie AP i APC, czy się mylę?
  • Odpowiedz
@Shackowany: są tylko musisz pamiętać że jeśli będzie to realizowane na tym samym radiu/paśmie co obsługa klientów radiowych to będzie to wąskie gardło dla sieci. Niestety nie siedzę w sprzecie SOHO wiec nie poratuje konkretnym urządzeniu. Ogólnie hasłem którego powinieneś szukać to WDS/MESH . Sprawdź na sam początek co obsługuje ruter od dostawcy.
  • Odpowiedz
@Shackowany: zamiast radiem, zrób to poprzez sieć elektryczna (plc). Albo przemyśl to połączenie przewodem, serio nie musisz wiercić do tego dziury w suficie, w każdym domu są kanały wentylacyjne, jakieś przepusty rurowe...
  • Odpowiedz