Wpis z mikrobloga

im dluzej zyje tym bardziej widze ze poza wielkimi miastami jak #warszawa #krakow #gdansk #wroclaw #lodz to #polska nie istnieje - te jakies tarnowy, rybniki, radomia to takie miejsca przerzutowe do wiekszych aglomeracji bo juz polska powiatowa jak np to przesławne konskie, kluczborki, piotrkowa trybulnalskie to sa umieralnie dla starych ludzi z ktorych kazdy kto moze to dawno ucieka. takich miejscowosci stricte wakacyjnych jak np kolobrzeg to nie warto nawet wspominac bo tam zycie jest od czerwca do wrzesnia a potem jest jeden wielki marazm.
  • 31
a nawet jak się ma to jest się ograniczonym do kilku tych samych knajp i domówek. W dużym mieście cały czas się coś dzieje i nawet samo chodzenie po centrum miasta jest przyjemne, bo sama przestrzeń jest lepsza, fajniejsza, ciekawsza, bardziej różnorodna.


@marian1881: Prawda, prawda, dlatego mieszkam w wwa.
Podałeś przyczynę, dlaczego Korwin i Lewica mają po 8-9% w sondażach


@maly_ludek_lego: Ja to dobrze wiem. Wina facetów. Kobiety są bardziej ambitne i dużo częściej idą na studia. Przez kilka ostatnich dekad mocno się wyemancypowały, coraz lepiej zarabiają, są coraz bardziej niezależne, a faceci w dużej mierze są dalej w tym samym miejscu. Kobiety wielu facetom odjechały dosłownie i w przenośni ¯\_(ツ)_/¯

P.S. Ja też w Wawie.
A zabrzmiałeś jak gość ze wsi zazdroszczący młodym i uważający, że dużo ludzi na mieście to coś złego.


@marian1881: W którym miejscu? ;)

Wina facetów.


@marian1881: Wydaje mi się, że to nie takie proste. Znam pewną osobę, która skończyła studia rolnicze + podypomówkę z finansów, ale postanowiła rozwijać gopodarstwo rodziców. Osoba wykształcona, a kobiet w okolicy oczywiście brak :) Nie zawsze więc to takie proste. Oczywiście ta osoba głosuje na
@Bonwerkz: nie wiem czy ktokolwiek dojeżdża we Francji TGV do pracy, to zawsze będzie zbyt drogie. Co nie zmienia faktu, że masz rację i nawet zwykły niespóźniający się pociąg kursujący z dużą częstotliwością robiłby robotę