Wpis z mikrobloga

Podjąłem decyzję, że w połowie przyszłego roku przeprowadzam się z Amsterdamu do Niemiec. Chcę spróbować swoich sił jako #kurier, więc o co pytać jeśli chodzi o miejsce pracy? Na co zwracać uwagę podczas dowiadywania się? Przy jakich wymaganiach od kuriera odrzucić propozycję pracy i szukać w innej firmie? Oglądając filmy na YT ogarnąłem różnice pomiędzy firmami, ale jakie warunki/codzienne wymagania są najlepsze?
Miasto to #lipsk(możliwość chodzenia na mecze bundesligi, coś się dzieje na mieście) i #neubrandenburg (3h od domu,znajomych, ale za to #!$%@?)

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
#niemcy #pracazagranica #emigracja #praca
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antarhei: Język znasz? Jeśli tak to bezpośrednio uderzaj na dane depo z pytaniem czy któryś podwykonawca nie potrzebuje. Unikaj kołchozów typu DPD/DHL. Sugerowalbym FedEx lub DPost.
W Neubrandenburgu nie wszystkie firmy będą miały depo, niektóre mają w Rostocku.
@pakoraban: napisałem, gość robi ponad 9h. Jednak oglądając filmy z YT to lubiąc pracę "chodzoną" i będąc ogarniętym(co do mnie pasuje) ten czas może łącznie wynosić po 7-9h. Aktualnie spędzam na pracy i dojazdach 9,5h, więc nie jest to różnica.
@fishery: z językiem działam cały czas, coś tam się ze szkoły przypomina, także do września chcę rozmawiać i rozumieć. WBrandenburgii jest depo amazon, resztę muszę ogarnąć. DPost Lipsk poszukują listonosza,
@Gate4u: możliwość mieszkania samemu. Wiem jak to jest, a w NL nie ma szans na to. Rynek nieruchomości jest tragiczny.
A druga sprawa, że dopiero Lvl 24,więc ze znajomymi chcę się spotykać częściej niż na święta, wakacje i przy okazji zjazdu. Bo jednak 11h do domu, vs 6h z Lipska.