Wpis z mikrobloga

Siemano.

Mam taki problem, ostatnio nadawałem przesyłkę na poczcie. Był to list polecony z firmy gdzie pracuje, zapomniałem użyć pieczątki „opłata pobrana”. Może dojść do jakiś komplikacji z doręczeniem? Dodam tylko, ze nadawałem wtedy dwa listy i na jednym była taka pieczątka, Pani zza lady wszystko elegancko przyjęła. Książki nadawcze w dwóch egzemplarzach tez były.
#pocztapolska #poczta #prawo #pomocy #przesylki
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krakol_desert: na logikę można zakładać że jak został przyjęty to wprowadzony został do systemu jako zapłacony. Raczej dojdzie. W najgorszym razie przyjedzie zwrot do nadawcy.
  • Odpowiedz
@krakol_desert:

Jeżeli nikt nie zauważy (może tak być) albo oleje, że nie ma opłaty to doręczą.
Jeżeli ktoś się "skapnie" odpowiednio szybko to może cofnąć przesyłkę w celu opłacenia, albo nadania ponownego.
Ewentualnie jeżeli listonosz dostanie przesyłkę do doręczenia już w miejscu docelowym -> to pyta się adresata czy opłaca przesyłkę przed odbiorem, ewentualnie zwraca ją do nadawcy.

Co do "reperkusji" to w cenniku masz, ewentualne dodatkowe koszty (chyba wszystko to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krakol_desert:
Polecam założyć konto na e-nadawcy i drukować etykiety i koperty z systemu.

@haosek:
Przecież poleconego nie nada się przez wrzucenie do skrzynki nadawczej. Jak list poszedł dalej z placówki, to znaczy, że jest opłacony.
  • Odpowiedz
Przecież poleconego nie nada się przez wrzucenie do skrzynki nadawczej.


@pcela: Nada się. Jak masz umowę to możesz normalnie podejść do okienka (bez kolejki), położyć swoje przesyłki na ladzie i wyjść, ale przez skrzynkę nadawczą też zadziała (testowałem). Tylko musi być opłacona. Potwierdzenie wygeneruje się w systemie.
  • Odpowiedz
@pcela: W miastach wojewódzkich przesyłki ze skrzynki trafiają do Punktów Pocztowych (PPxXXX - PP G102 w Krakowie, PP K104 w Krakowie etc) na WER, tam są normalnie procedowane jak każdy list nadany na poczcie. W sumie jak nie masz umowy, ale zarejestrujesz list przez e-nadawcę (żeby mieć numer i elektroniczne potwierdzenie) i nakleisz znaczki o właściwej wartości to też powinno zadziałać, ale tego nie testowałem.
  • Odpowiedz