Wpis z mikrobloga

Wczoraj kolega @Badass podzielił się opinią o grze #highfleet.

Jak chcecie pograć w grę w klimatach Diuny to polecam Highfleet ( ͡ ͜ʖ ͡) Bardzo klimatyczna, grywalna i oryginalna.

Polecam zaznajomić się z instrukcją po przejściu samouczka, a podczas gry posiłkować się poradnikami ze steama, bo gra jest dosyć złożona, ale ta złożoność jest serwowana powoli. W razie problemów z chęcią pomogę


Pozwole sobie kilka słów dopowiedzieć, bo myślę że to dość niedoceniony i stosunkowo mało znany tytuł.

Powierchownie wydaje się, że to tylko jakiś zręcznościowy klon luftrausers z ładną grafiką i ciekawym UI, ale tak nie jest. To gra nawiązująca w zasadzie do nieistniejącego współcześnie gatunku gier wojennych (wargames?), w którym rozgrywka w głównej mierze odbywa się na mapie strategicznej. W grze dostępna jest wciągająca kampania, okraszona scenkami w formie slajdów, świetnymi dialogami, wiarygodną historią oraz ciekawymi postaciami i futurystycznym światem czerpiącym zarówno z diuny herberta jak również (może nawet bardziej) z historii konfliktów na bliskim wschodzie. W grze dostępny jest również, rozbudowany kreator maszyn, dzięki któremu luftrausersowy element walki stanie się nieco łatwiejszy. W samym edytorze można spędzić naprawde długie godziny rozmyślając nad coraz to lepszymi typami statków, a tych rozgrywka wymusza/oferuje sporo: myśliwce (b. szybkie statki do przechwytywania transportów), tankowce (zapewniające zasięg naszej flocie), lotniskowce, ciężkie statki do bezpośrednich starć, statki zwiadowcze, wyrzutnie rakiet etc. etc.
Highfleet jest grą wymagającą i mocno doświadcza nas w początkowym etapie, ale wszystkie upadki i porażki wynagradza potem z nawiązką fakt, że uczymy się! Następnie przystępujemy do kolejnych wyzwań z satysfakcją i przepełnieni dumą potrafimy sobie poradzić w danej sytuacji, ale to po tym jak nauczymy się: korzystać z różnych typów radarów, kiedy je włączać/wyłączać, jak przechwytywać i odszyfrowywać wiadomości nieprzyjaciela, jak unikać starć, jak bronić się przed atakiem rakietowym, jak przewidywać działania wroga, jak obliczać trajektorię pocisków balistycznych, jak znajdować ukryte miasta, budować lepsze statki, etc. etc. etc. Zręcznościowy element walki jest bardzo ważny i musi nam się spodobać, ale chciałem podkreślić, że to jest może jakieś 40% całej gry, reszta rozgrywki to wszystko co wspomniane wyżej! Kampania bardzo podobała mi się fabularnie i miejscami byłem pozytywnie zaskoczony sensownością dialogów i efektami dokonanych wyborów, jak i zwrotami akcji.
tl;dr gorąco polecam!11

Dla zainteresowanych 50 stronicowy manual dostępny jest tutaj (w odróżnieniu od współczesnych tytułów w tym przypadku przeczytanie to mus, a i tak nie rozwiewa wszystkich wątpliwości)
https://cdn.cloudflare.steamstatic.com/steam/apps/1434950/manuals/HighFleetManual.pdf

#highfleet #gry #crpg
Neurohaox - Wczoraj kolega @Badass podzielił się opinią o grze #highfleet. 

 Jak ch...

źródło: comment_1636890034mkPFtmk9roKaGo4OjRNmLW.jpg

Pobierz
  • 1