Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opony #volkswagen
Mirabelki i Mirki, chciałem dokonać zakupu opon całorocznych do VW Polo, 165/70 R14, rocznie jakieś 10k robione, 90% to miasto (dom-szkoła-praca), od czasu do czasu 100km drogą szybkiego ruchu (ekspresowa, autostrada) z max 150 km/h (przy 4 osobach dużo szybciej nie pojadę). Obecnie mam Dębice uniwersalne i do końca nie jestem zadowolony (ok 4-5 letnie, auto kupiłem 2 lata temu), bo zimą kiepsko trzymają się śniegu, latem przy mokrej nawierzchni też nieco się ślizgają. Budżet - chciałem zamknąć się w 1000 zł, ale jak warto, to dopłacę i 400 zł. Z góry ślicznie dziękuję za pomoc (ʘʘ)
  • 8
@debren: Jeśli chodzi o całoroczne to śmigam czasem autkiem z Nokianami Weatherproof (rozmiar 165/65 R14) i powiem tak- na suchym spoko, na deszczu też (choć mocna ulewa = interwencja kontroli trakcji przy ruszaniu), na śniegu w sumie też ok, na lodzie nie mam pojęcia. Niestety po 3 latach zaczęły cholernie piszczeć na zakrętach. W jednej z poprzednich fur miałem Bridgestone WeatherControl A001 (185/60 R14) i na deszczu były mega, najlepsza guma