Wpis z mikrobloga

@LordMrok: jedna z moich ulubionych gier, Resident Evil 2 Remake, wyszła 3 lata temu, no i jest remakiem xd. Ale to moje zdanie.
Większym problemem od remasterów są: mikropłatności (w grach single), przesycenie rynku i tworzenie cały czas tego samego, wydawanie niedokończonych grę za pełną cenę, #!$%@? otwartego świata gdzie się da (oczywiście chodzi o formułe Ubishit - milion znaczników i pierdół które nic nie wnoszą), a to wszystko w
  • Odpowiedz
@MrProject: z FPSów to wolę Dooma, bo nie lubię grindu w strzelankach.

Rzeczowo odniesiesz się do tego, że połowa gry w RDR2 to jazda na koniu i cutscenki, a sam gameplay jest banalnie łatwy?

Zresztą Subnautica 2 to dla mnie świetny tytuł, gra nawet walki nie ma ale eksploracja jest ciekawie pomyślana, znacznie lepsza od RDR2.

Swoją drogą graj dla fabuły, nie bądź w stanie się wysłowoć dlaczego ta gra
  • Odpowiedz
@aseeon_: dziwnym trafem większość dobrych gier jakie wymieniasz to nie jest mainstream, to jest właśniw ta różnica.

Podobnie jak z muzyką, dawniej słuchałeś mainstreamu i dalej miałeś kontakt z najlepszymi kawałkami jakie wychodziły w tamtych czasach. Obecnie to powodzenia.

Jasne, że masz takie gry jak Enter the Gungeon, They Are Billions albo Factorio które dalej są świetne ale to nie jest wyznacznik typowej gry obecnie, za to kolejny Assassin czy
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: Przecież remastery wychodzą na prośbę fanów. Takie Final Fantasy VII remake miało dopiero po ponad 20 latach od wyjścia. Wszystko zależy od studia oraz fanów.
Ja uważam, że remake FFVII był potrzebny i tu się nie ma co czarować, przez te 20+ lat technologia poszła w górę. A że inne studia walą remake co rok głównie po to żeby wyczyścić kieszenie klientów to inna kwestia. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
D2 resurrected fajen wyszło.


@MienciuskiPajonk: D2 resurrected było tanim cash grabem – pod kątem balansu, QoL improvements, czy nawet sezonów/funu zdecydowanie przegrywał z takim Project Diablo. Był to remaster co najwyżej "poprawny" – gdzie jedyną skopaną rzeczą był wymóg grania online – w porównaniu do tego co stało się z W3Reforged, ale przy porównaniu z takim RE1 remake (2002/2015) czy RE2 remake (2019) wypada mega słabo.
  • Odpowiedz
@LordMrok: ależ #!$%@?.
Nie skończyła się złota era tylko ty jesteś stary przez co ograniczony. Wyjdz ze swojej strefy komfortu gatunkowego bo jak się gra w jeden gatunek to wiadomo że się nudzi. Gram ponad 20 lat we wszystkie gatunki i najlepsze gry w większości typów pojawiły się w ciągu ostatnich pięciu-sześciu latach.
Najlepsze RPG? Wielu uważa Divinity 2, ja uważam serię Mass Effect i to jedyne co starsze niż 5-6 lat chociaż na drugim miejscu jest Dragon Quest 11/Wiedźmin 3.
Najlepsza Action Adventure? Red Dead 2
Najlepsza ścigała? Forza
Najlepszy Sim?
  • Odpowiedz
@LordMrok: Ta 'złota era' to po prostu nostalgia, serio. Nigdy nie było okresu, gdzie wychodziło więcej dobrych gier jak dzisiaj, no ale to wymaga faktycznej wiedzy o współczesnych grach, a nie brandzlowania się do klasyków ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Qiudo Powiem Ci ze całkiem przyjemnie się gra w tego nowego AoE, polecam zagrać, sam się podjarałem bo za dzieciaka w 1 grałem
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: niby nie niby tak ale wiadomo że chodzi tylko o hajs. Drobny up date graficzny na ten moment to dają radę robić fani z modami i nie wyobrażam sobie żeby poważne studio odpyerdalało taki szajs
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LordMrok: raczej mikropłatności plus wszechobecne multi do tego polipoprawność i spłycanie i ułatwianie rozgrywki.
Fallout zdechł na 76.
Elder scrolls na ESO.
GTA stanęło na 5 bo rozwijają online.
CoD ma żałosne single i 0 wartość historyczną.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Wszystko co wymieniłem to jest mainstream, może poza Disco Elysium, sprawdź sobie jakieś rankingi gier 2020 i 2021

@czokobons: Wymieniłem szereg tytułów AAA, właściwie wszystko poza Disco Elysium i Hadesem, a ty mi piszesz, ze dobre gry tylko w indykach, no bez jaj xD
  • Odpowiedz