Wpis z mikrobloga

Walka z utratą wartości naszych oszczędności.

Aktualnie najistotniejszym problemem ekonomicznym z punktu widzenia przeciętnego obywatela jest wysoka inflacja i realnie ujemne stopy zwrotu na depozytach czy obligacjach. Odczyty za październik to 6.8%, a zbliżający się za kilka dni raport znacząco przekroczy 7%. W tej sytuacji problem jest realny i bardzo bolesny. Niezależnie od podwyżek stóp procentowych nie dogonią one poziomu inflacji. Z punktu widzenia gospodarczego takie podwyżki na siłę nie mają sensu. Jeśli nie poszukamy alternatyw godzimy się na utratę wartości naszego majątku, jest to ukryty podatek. Jak wygrać z inflacją?

Po dwóch bardzo udanych seriach poradników na temat kredytów oraz podatkowych optymalizacji pora na rozłożenie na czynniki pierwsze wszelakich typów inwestycji oraz oszczędności. Temat jest bardzo obszerny, ważne jest nasze doświadczenie, cel inwestycji oraz jej horyzont czy osobiste preferencje. Dobieramy różne strategie w zależności od tego czy kapitał jest już zgromadzony, czy dopiero będziemy gromadzić nadwyżki. Kwestia zysków to nie tylko wzrost ceny danego aktywa, ale także możliwe optymalizację podatków, kosztów czy sposobu zarządzania. Podzielę się z wami swoją wiedzą, materiałami oraz praktycznym doświadczeniem które udało mi się zgromadzić. Skupimy się zarówno na kwestiach praktycznych inwestycji, dostępu do najlepszych rozwiązań oraz analizie sytuacji gospodarczej, zdefiniowaniu szans i zagrożeń w obecnych realiach.

Na grafice widzimy przykładowy model dywersyfikacji środków. W kolejnych wpisach skupimy się na analizie następujących rozwiązań:

- inwestycje kapitałowe. Rynek funduszy otwartych/zamkniętych. Dostęp do opcji zagranicznych oraz rozwiązań które niwelują opłaty manipulacyjne.
- otwarta platforma inwestycyjna naszego autorstwa. Została otwarta w styczniu i na ten moment zgromadziła ponad 200 mln zł. Daję dostęp do intuicyjnego zarządzania swoim kapitałem, kalkulacji kosztów, rekomenduje strategie oraz rozwiązania. Nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla inwestorów
- optymalizacje podatkowe dla firm oraz osób fizycznych związane z inwestowaniem kapitału
- lokowanie kapitału w grunty inwestycyjne
- rynek nieruchomości oraz alternatywne lokowanie środków w postaci udziałów inwestycyjnych zabezpieczonych notarialnie
- inwestycje celowe o charakterze długoterminowym- emerytura, wykorzystanie 500+ na przyszłość dzieci czy wcześniejsza spłata kredytu. Także rozwiązania gwarantowane
- inwestycje alternatywne- kryptowaluty, metale szlachetne i wiele więcej

Będę wdzięczny za zasięgi które zależą od was. Pod poprzednimi wpisami kilkukrotnie udało się uzyskać około 500 plusów co jak na poważną tematykę jest świetnym wynikiem. Do następnych publikacji jak zawsze zawołam osoby które zapulsują pierwszy komentarz.

Jeśli chodzi o indywidualne konsultacje chętnie omówię z wami każdy temat bez dodatkowych kosztów. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę:
https://finansedlaswiadomych.pl/inwestycje/

droetker4 - Walka z utratą wartości naszych oszczędności.

Aktualnie najistotniejszym...

źródło: comment_1636723319FAsK1oWcMePs72NyDIJHol.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@droetker4: jak dla kogos problemem jest inflacja, tj. chce trzymac kapital, to niech kupi zloto.

Jak chce inwestowac to etfa na indeks globalny, albo pare roznych etfow na rozne gospodarki.

Tu zadnej magii nie potrzeba, ani tym bardziej naciagaczy takich jak ty.
  • Odpowiedz
  • 1
@WiktorekS tak zajmuje się tym zawodowo, te żadna tajemnica. Obsługuje około 50 osób z wykopu i jeśli chcesz mogą mi wystawić referencje na temat współpracy ze mną.

Co do złota rozumem, że wynik -0.2% za ostatnie 12 miesięcy to jest ten skuteczny sposób na pokonanie inflacji? Że stanowi to dobre rozwiązanie dla osób które nigdy nie miały styczności z tym aktywem i nie wiedzą jaka jest jego charakterystyka?
  • Odpowiedz
jak dla kogos problemem jest inflacja, tj. chce trzymac kapital, to niech kupi zloto.


@WiktorekS: o co chodzi z tym zlotem? historia nie raz udowodnila, że zloto nie chroni rzed inflacją. Chroni przed hiperinflacją, jak każde aktywo materialne.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: najpierw zacznijmy od definicji długoterminowo. Czy 20 lat to długi termin?
Pisząc aktywo masz na myśli aktywa materialne? Bo aktywa ogółem to po prostu akcje, robią to lepiej niż złoto.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: tak, myślę że 20 lat to długi termin.

I drugie - też tak. Akcje długoterminowo wychodzą lepiej, tylko klasyfikowane są jako aktywa ryzykowne. Złoto jest dla kogoś kto nie liczy na żadne zyski, chce tylko zabezpieczyć siłę nabywcza swojego kapitału i nie chce nim w żaden sposób ryzykować.

  • Odpowiedz
tak, myślę że 20 lat to długi termin.


@WiktorekS: I teraz pytanie czy ktoś kto kupił złoto w 1980 ochronił kapitał przed inflacją przez kolejne 20 lat?
Uważam, że złoto, to fajne ubezpieczenie na sytuacje wyjątkowe, ale nie wehikuł do przechowania większych oszczędności.
  • Odpowiedz
gdyby ktos sie pytal dlaczego opa nazywam naciagaczem


@WiktorekS: OP będzie polecał tylko to co teraz jest na fali i na czym można przytulić prowizję. Jak na fali były fundusze dłużne, to pisał, że lepiej w nie inwestować niż nadpłacać kredyt. Jak mu napisałem, że fundusze dłużne dostaną po dupie po podwyżce stóp co właśnie widzimy, to skwitował to tak:

"Jednocześnie bezpieczne fundusze zaczną tracić a kredyty będą drożeć? W wyniku tego samego działania czyli podniesienia stóp procentowych? Cechą hejtu jest nie tylko słownictwo, ale także brak
  • Odpowiedz
  • 0
@vinmcqueen Fundusze bezpieczne mają określoną charakterystykę i w tamtej dyskusji to fakt popełniłem szkolny błąd, zastosowałem kilka uproszczeń i mówiąc szczerze po prostu wykazałem się ignorancją w stosunku do osób z którymi dyskutowałem. Na codzień obcując z klientami którzy nie wiedzą co to WIBOR i stopy procentowe. Można przez to wpaść w złe przyzwyczajenia. Nie mówię, że w jakikolwiek sposób to wykorzystuję, tą niewiedzę. Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi
  • Odpowiedz
I teraz pytanie czy ktoś kto kupił złoto w 1980 ochronił kapitał przed inflacją przez kolejne 20 lat?


@Sabarolus: To może porozmawiajmy o w miarę aktualnych czasach już po przemianach ustrojowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę czas od stycznia 2005 roku (czas po wejściu Polski do UE) to skumulowana inflacja do dzisiaj wyniosła 42,51%. Złoto w tym czasie urosło o 324,75%.
  • Odpowiedz