Wpis z mikrobloga

@lebki: Zrezygnuj z podstawowych kolorow na rzecz przelamanych szarosci, brunatow, granatow. Neutralna szarosc/czarny i bialy to tez kolory, ktorych powinienes unikac. Na poczatek znajdz prace ktore Ci sie podobaja i podpatrz jakich kolorow i w jakich zestawieniach, uzywaja ich tworcy.

I pocwicz perspektywe, im bardziej osadzony w realnym swiecie koszmar, tym straszniejszy.
Pobierz przepiorka - @lebki: Zrezygnuj z podstawowych kolorow na rzecz przelamanych szarosci,...
źródło: comment_1636723878x3l5puROoPf62jTQxMeGlb.jpg
@przepiorka: Uwielbiam właśnie Beksińskiego. Ostatnio wpadł mi tez w oko Boris Groh, ale właśnie brakuje warsztatu. Beksinski ma wszystko nasycone brązem i zgniłymi kolorami. Może kolejne prace spróbuję utrzymać w takim tonie.
Boris Groh


@lebki: U niego wlasnie widac, jak wazna jest poprawna perspektywa. W sumie nawet oniryczne prace Beksinskiego sa pod tym katem mega poprawne.
Ale skoro juz sam zauwazyles, gdzie masz braki, to cwicz by sie ich pozbyc. Nazwanie problemu to pierwszy krok do jego rozwiazania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w głowie pomysły mam mroczne, a skill pozwala na rysunki jak z elementarza pierwszoklasisty.


@lebki: Ale to jest oryginalne właśnie. Jak zrobisz w złamanych barwach, jak się typowo robi prace w stylu mrocznym, to wyjdzie sztampowo. Intensywne kolory plus upiorny temat to może być bardzo fajny pomysł na własny styl. Perspektywa faktycznie do dopracowania, ale sama idea mi się podoba. Taki obrazek jak z elementarza, a po bliższym przyjrzeniu jednak dziecku
@lebki: za duży kontrast dla takiego efektu. Używaj mało koloru i unikaj drastycznego kontrastu kolorystycznego. Od biedy możesz dodać półprzezroczystą warstwe z filtrem aby troche pobrudzić obraz. Za wszelką cenę unikać mocnych barw. Mocne dawać tylko minimalnie w kluczowych miejscach. Wtedy osiągniesz zamierzony efekt.
Ale najlepiej jednak odkrywać samemu i eksperymentować, bo może odkryjesz inny efekt, który ci się spodoba i będziesz oryginalny.