Wpis z mikrobloga

Podoba mi się jak każdy narzeka na decentralizacje w solanie, ale nikt nie wspomni o tym, że całe BSC CZ może sobie włączyć, wyłączyć, robić co chce kiedy mu się żywnie podoba. BSC pozwala być validatorami tylko wybranymi przez siebie osobami/organizacjami
Tak, cz może sobie wziąć wasze burgerburny, dogebonki i inne i robić z nimi co chce! Przypominam - BNB jest pod wzgledem marketcapu nawet wyżej od solany.
#kryptowaluty
najmniej4znaki - Podoba mi się jak każdy narzeka na decentralizacje w solanie, ale ni...

źródło: comment_1636584072VOt181WsgwkHaOQtlPlFXx.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cypherpunkbtc: Znam mnóstwo. Dużo zależy od środowiska w ktorym sie obracasz. Tutaj to wiadomo ze tylko shitcoiny na bsc maja prawo bytu, ale jakbyś chcial sprobowac czegos nowego i pokorzystac z solany, to pisz smialo. Chetnie pomoge
  • Odpowiedz
@cypherpunkbtc: solana też ma techniczne twarze. SBF to raczej taki dobry wujek ekosystemu, co pomaga z listingami na swojej giełdzie nowym protokołom itd.
Jak chcesz kogoś technicznego to masz yakovenko & raj gokal (founderzy solany)

Jak pokorzystasz z solany przez godzine zrozumiesz, ze jest zupelnie inna od wszystkich chainow evm i dlatego jest ciekawa. Co jest ciekawego w dodaniu nastepnego chaina do metamaska? A tutaj poznajesz wszystko w inny sposob.
  • Odpowiedz
evm to tylko jedna implementacja na avalanche


@cypherpunkbtc: a korzystałeś z jakiegoś protokołu na x-chain? no własnie. Nie mowie przeciez ze solana to jedyny chain nie evm. Mówie o tym w jakim kierunku idzie ekosystem, nawet deweloperzy to podłapali i robią wszystko bardzo przyjazne nawet dla ludzi, którzy nie mieli nigdy zwiazku z krypto.
  • Odpowiedz
A w solanie jest to ukryte i wszyscy twierdzą, że decentralizacja


@WhiskeyIHaze: Przecież to nie jest tak, że raj gokal & anatoly yakovenko mają switche do wylaczenia solany w swojej piwnicy. Głowny zarzut co do decentralizacji solany jest taki, że z czasem będą rosnąć wymagania sprzętowe co do nodów. Z KYC to też półprawda, dzięki kyc można dostać bonus od fundacji, ale nie jest ona wymagana do bycia validatorem.
  • Odpowiedz
@najmniej4znaki nie jest ale bez tego masz praktycznie zerowe szanse na wpadanie bloku. I teraz plac setki tysięcy za sprzęt i zero zwrotu. Niestety tak to wygląda. Więc dla mnie to to samo co z binance bo pewnie też idzie tam sobie zostać validatorem. Chociaż nie wiem bo tak jak pisałem dla mnie od początku jest to chain binance i może stać nawet na SQL
  • Odpowiedz
@najmniej4znaki 19 trzyma ponad 33% sieci. Nie sprawdzam ale na 95% wszystkie przeszły kyc a większość to nody założycieli, ich znajomych i tego od giełdy. A na bsc masz 20 aktywnych a łącznie 44 więc większą decentralizacje ma bsc xd
  • Odpowiedz