Wpis z mikrobloga

Nie no trzymajcie mnie bo zaraz nie wytrzymie ()

Chciałem zamówić klika różnych naturalnych soków, więc standardowo zacząłem od allegro znalazłem interesujące mnie soki w cenie 55 zł za 5litrów + darmowa smart dostawa.

Oczywiście od razu zacząłem szukać tego sklepu poza allegro, po chwili go znalazłem i uwaga ten sam sok nie kosztuje już 55 a 56zł + 8,99 za paczkomat.

Dodam do tego fakt iż na Allegro ich aukcja wyróżniona na pierwszej stronie + do tego wiadomo prowizja od sprzedaży, ale co tam nie poddałem się i przejrzałem jeszcze kilka firm które zajmują się tłoczeniem soków i wszędzie ( na 5 dodatkowych przypadków ) sytuacja jest taka sama na Allegro wychodzi taniej niż przez ich rodzimy sklep.

A później sprzedawcy narzekają, że ludzie nie kupują przez ich sklepy. Serio przedsiębiorcy to mają ludzi za idiotów ?

#allegro
#januszebiznesu
  • 11
@fegwegw: Co jakiś czas można na wykopie przeczytać, że Allegro zabiera dużą część zysków obecnie coś koło 20% prowizji w zależności od kategorii.
Jest wielki lament, że to już się opłaca i że oni chcą sami sprzedawać, dlatego cały czas daje im tą szansę na niepłacenie 20% ekstra a oni mają to notorycznie w dupie. Biznes po polsku sprzedam drożej i zgarnę więcej.
@fegwegw: Możliwe, że masz rację bo duże sklepy też są na allegro i też mają identyczne ceny jak u siebie na półce. Nigdy tego nie zrozumiem ale no cóż, może ja jestem po prostu zbyt ograniczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janmazoch: Allegro to dużo więcej, niż tylko 'oferta' którą widać na ich stronie. Dużo integracji, systemów płatności, ratalnych, etc. To samo do zrobienia w 'normalnym' sklepie jest kosztowne, więc często lepiej ten koszt ponieść jako prowizję Allegro.
@janmazoch: no to patrz
paczkomat na umowie 9 zł
paczkomat na allegro dopłacam 1 zł do paczki
nawet jak prowizje wyniesie 30% to ciężko, żeby w sklepie wyszło taniej przy zamówieniu za 40 zł, a sklep tez kosztuje, przecież nie każdy jest xkomem i nikt o istnieniu twojego sklepu nie ma pojęcia, więc musisz płacić za reklamę
@janmazoch: Ja też mam ceny na allegro i w swoim sklepie na tym samym poziomie. Jak to tłumaczyć? Choćby dlatego, że klienci często dzwonią i zamawiają telefonicznie, więc mając różne ceny na allegro i w sklepie internetowym byłoby niepotrzebne zamieszanie.