Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wyjaśni jak to działa ,że rodzina która jest w stanie wydać około 50 000$ na ucieczkę z kraju, twierdzi że było im tam źle. Opowiadają historie jak posprzedawali wielkie domy i samochody, często mają konta społecznościowe gdzie roi się od zdjęć z różnych wakacyjnych kurortów, co drugi mi iphona..

U nas większość polaków nigdy na oczy takich pieniędzy nie zobaczy- ok 200 000pln! Uchodźcy na prawdę myślą że europa to jest taki wielki disneyland i wszystko będzie za darmo jak w jakiejś utopii? Ktoś im chyba musiał sprzedac taką wizję, albo zrobily to właśnie portale społecznościowe. Ja wiem że niemcy pewnie dadzą im tam jakiś zasiłek i może klitkę do spania, ale dla duzej części z nich to nie będzie nawet namiastka tego co mieli.

#bialorus
  • 23
każda rodzina ma raczej jakieś mieszkanie/dom i tutaj lekkim #!$%@? 200k będzie.


@jozef-dzierzynski: w kredycie na 30 lat XD

Często w rodzinie są jakieś nieruchomości po dziadkach


@jozef-dzierzynski: no na bank, wszyscy tak mają.

Owszem, miałem znajomych na studiach co mieli w Krakowie mieszkanko po cioci i mogli se żyć za te 2000 netto z korpo i było w pytę ale byli też tacy jak ja, bez spadków w wynajmowanym
@nadsztygar: oczywiście że w kredycie, ale są dwie strony tego równania. Np dzięki mojemu kredytowi na 30 lat kilka miesięcy temu pewna rodzina zobaczyła na swoim koncie pół bańki. I to żadni programiści, zwykli urzędnicy po czterdziestce, pewnie któremuś zmarła babcia/dziadek, jedno mieszkanie sprzedali, drugie kupili a teraz sprzedali je mi, w kredycie na 30 lat jak sam zauważyłeś. No ale mówienie że nie da się w ciągu CAŁEGO ŻYCIA odłożyć
@jozef-dzierzynski: no i ciągle powielasz jakiś mityczny spadek. To, że Tobie się "poszczęściło" i dostałeś majątek po dziadkach, nie znaczy że inni mogą na to liczyć.

To tak jak w licbazie pisaliśmy biznesplan i typek założył że wygra w bukmacherce ileś tam i za to otworzy biznes XD

No ale mówienie że nie da się w ciągu CAŁEGO ŻYCIA odłożyć 200 tysięcy w jakichś składnikach majątkowych to już ostre bredzenie.


@
no i ciągle powielasz jakiś mityczny spadek. To, że Tobie się "poszczęściło" i dostałeś majątek po dziadkach, nie znaczy że inni mogą na to liczyć.


@nadsztygar: mi sie nie poszczęściło


niemniej demografia jest nieubłagalna, rodzi się coraz mniej osób a z drugiej strony struktura własnościowa mieszkań w Polsce też sugeruje posiadanie zamiast wynajmu. Ergo, wielu ludzi otrzyma ten spadek po dziadku/babci/rodzicach, to że ty go nie otrzymałeś nie znaczy że inni
U nas większość polaków nigdy na oczy takich pieniędzy nie zobaczy- ok 200 000pln!


@jozef-dzierzynski: to słowa OPa, ja tak nie twierdzę bo wiem, że prędzej czy później uda mi się odłożyć większą sumkę albo przynajmniej szybciej spłacę kredyt. Z tym że, jak już wyżej padło, ta sumka to pojawi się raczej w późniejszym wieku.
@Plp_: No więc to wszystko nie daje ci do myślenia? Skoro mieli kasę, wakacje, duże domy i drogie auta a mimo wszystko marzną w lesie na Białorusi to chyba jednak przed czymś uciekają
każda rodzina


@jozef-dzierzynski: No chyba nie. Jest bardzo dużo rodzin z mieszkaniami komunalnymi które nie są ich własnością, dużo jest rodzin które są w trakcie spłacania kredytów hipotecznych.. no ale ogólnie sens wypowiedzi był taki, że nawet u nas w centralnej Europie to nie są byle jakie pieniądze.

@goracywidelec: jakiś Mirek wrzucał rozmowę gdzie właśnie jakiś pan spod granicy żalił mu się ile musiała zapłacić jego rodzina. Zresztą często w
Skoro mieli kasę, wakacje, duże domy i drogie auta a mimo wszystko marzną w lesie na Białorusi to chyba jednak przed czymś uciekają


@KrupnikPL: to dlaczego nie zostaną w Turcji, lub Rosyjskiej strefie wpływów? Tam też nic by im nie groziło, a przynajmniej na pewno nie to przed czym uciekają.
Większej części z nich kasę wyłożyły fundacje np: Sorosa, Arabia Saudyjska, która nie chce ich u siebie i inni "filantropii".


@mexxl: Sama prawda. Z tym że gówno prawda.
Niech mi ktoś wyjaśni jak to działa ,że rodzina która jest w stanie wydać około 50 000$ na ucieczkę z kraju, twierdzi że było im tam źle.


@Plp_: Tylko 50 000? A oni nie płacą po 50 000 000$ za osobę?
@Plp_ wydaje mi się że to całkiem możliwe iż tak myślą. Mój znajomy z Ukrainy jak wylosował zielona kartę do usa to myślał że do raju jedzie. W Ukrainie pracował tylko on i to na luzie jakieś tam dorywcze roboty, żona dzieci nic. Oczywiście nie miał pałacu i super fury ale tynku nie żarli. W USA zapierd*la on, żona i dzieci i to nie ma pół etatu tylko walą ile wlezie. Doznał