Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo nie mam już do tej #!$%@? cierpliwości.
Pacjent Fiat Bravo II '09 1.4 T-jet 120 kucy z podtlenkiem LPG.
Od ok 3 miesięcy ma problem z odpaleniem. Rzęzi, odpali za którymś razem, po odpaleniu skaczą obroty, w ogóle nie reaguje na gaz, dopiero po paru-parunastu sekundach się ogarnia. Mechanik zwala na gazownika, gazownik na mechanika. Gazownik sprawdził mapowanie i jest w 100% ok - pokazał mi wykres. Mechanik wymienił wszystkie wtryski, podobno były zawalone. Na naprawę poszło prawie 600 zł - rezultatu brak, wciąż ten sam problem - czyli jakby problemy z gazem odpadają - na samej benzynie dokładnie ten sam problem. Mechanik rozłożył ręce - w czym szukać przyczyny dalej?

#pojazdy #mechanikasamochodowa #fiat #fiatbravo
Pobierz
źródło: comment_1636366856WIagX7WJMmD9o4rwms5okX.jpg
  • 23
@Podlaski_warmianin: Jak długo jest już LPG w tym aucie? Kiedy ostatnio były regulowane luzy zaworowe? Podjedź do innego mechanika i sprawdź kompresję na każdym cylindrze - miałem podobne objawy w Suzuki SX4 1.6 benzyna + LPG. Przyczyną były wypalone gniazda zaworowe. Tutaj niestety był remont głowicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@trzaichlac69: U mnie też jest hydrauliczny, ale jest możliwość regulacji poprzez wymianę płytek na szklance na cieńsze.
Źle wyregulowana dawka gazu powodowała za duża temperaturę spalania i wypalanie gniazd. Zawory siadały coraz głębiej i komora spalania zaczęła tracić szczelność. Skasowanie luzu pomogło na jakiś czas, ale po kilkunastu tysiącu kilometrów problem powrócił i głowica poszła do remontu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: widzę że nowy w świecie tjeta i gazu- ten typ tak ma. Po jeździe na gazie #!$%@? dawki paliwa do startu- wyjściem tymczasowym jest zresetować dawki adaptacyjne przy pomocy softu albo przejechać się 200km na benzynie aż się same ustawią ale to wszystko to tymczasowe zatuszowanie tematu- ja tematu jeszcze nie rozgrzebywalem tak mocno bo u mnie w 150KM się to dzieje sporadycznie i nie było potrzeby jeździć na benzynie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: z mojego riserczu też słyszałem coś o strojeniu z wykorzystaniem sondy AFR- ale szczegółów nie powiem ci bo tyle wiem w ramach riserczu który robiłem przed zakupem auta, tak więc jedyne co mogę życzyć to powodzenia i wytrwałości albo opchnij do żyda :)