Wpis z mikrobloga

Hej #dzicyzapylacze
Świat jest okrutny i czasami rzeczy, które nam wydają się niezmiernie ciekawe, innym wydają się zatrważająco nudne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale zaryzykuję. Dziś garść różniastych różności, czyli niepowiązanych ze sobą tematycznie krótkich notek, o tym co ciekawego spotkałam czy znalazłam w czasie sezonu: https://dzicyzapylacze.pl/garsc-rozniastych-roznosci-2/

Będę miała więcej taki garści o różnej tematyce. Dzisiaj o rozmiarach :)

Na zdjęciu - samotne osy mogą również gniazdować w domku dla owadów. Są one różnych rozmiarów.

#przyroda #pszczoly #ocieplaniewizerunkuosy #gruparatowaniapoziomu #zwierzeta
M.....e - Hej #dzicyzapylacze
Świat jest okrutny i czasami rzeczy, które nam wydają ...

źródło: comment_1636290602ggIhlVqcT3U4OIsfpcXgZW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
W tym roku, gdy tylko miałam okazję, robiłam zdjęcie owadów na palcu, by uświadomić, tym którzy nie mieli przyjemności spotkania, rozmiar danego gatunku i murarka jastrzębcowa również załapała się na taką fotografię. Gdy opisywałam ją w zeszłym roku, podkreślałam, że jest bardzo mała: https://dzicyzapylacze.pl/hoplitis-leucomelana-murarka-jastrzebcowa/
M.....e - W tym roku, gdy tylko miałam okazję, robiłam zdjęcie owadów na palcu, by uś...

źródło: comment_1636290778TxvoQ1J7RPtfI6QPirdzoU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
co się stanie jak włożę wiadomo co do ula( ͡ ͜ʖ ͡)


@thority: Nie wiem, co masz na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli palec To gdy włożysz do domku dla owadów, to nic. Dzikie pszczoły nie bronią swoich gniazd. Będą raczej siedzieć cicho w dziurce, albo odlecą i będą czekać, aż ten dziwny człowiek odejdzie :)
  • Odpowiedz
  • 3
@thority dodam jeszcze, że osy samotne gniazdujące w domkach dla owadów również są łagodne. Są samotne, więc nie organizują się przy obronie gniazda w przeciwieństwie do os społecznych.
Oczywiście, gdy ściśniemy je w ręku, to będą się bronić, ale tak zrobi prawie każdy łagodny osobnik będący w stanie zagrożenia życia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Megachilidae: fajny wpis :) pewnie te opisujące dokładniej dany podgatunek są obiektywnie bardziej wartościowe dla ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale takie zestawienie ciekawostek fajnie się czyta, jest różnorodnie. I rzeczywiście bez takiej skali laik jak ja podświadomie zakłada że takie pszczoły są zbliżonego rozmiaru do tych miodnych które wszyscy znamy, a jak widać to nieprawda. Myślę że spacerując gdzieś przez pola, napotykając na takie mikrusy, nie
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Czytasz ze mnie jak z otwartej książki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spotkanie i sfotografowanie nibolicy w terenie według mnie graniczy z cudem. Gdyby nie gniazdowała w patykach, nie miałabym szans na spotkanie z nią.
Dzięki za ten komentarz :)
  • Odpowiedz