Wpis z mikrobloga

Czesc, mam do was pytanie.

Z kawą nigdy sie nie lubiliśmy, ale ostatnio połączyłem ją ze świeżym mlekiem kokosowym i smakowała wyśmienicie.

Przechodząc do meritum - znalazłem taką aukcję i pomyślałem, ze moze okazac sie lepsza niż bylejaka sklepowa, wypróbuję i znajdę swoją ulubioną. Czy ktos z was poleca? Czy jest to bardziej kolejne g*wno z alledrogo?

#kawa
Pobierz soltino12 - Czesc, mam do was pytanie. 

Z kawą nigdy sie nie lubiliśmy, ale ostatn...
źródło: comment_16362775792PPedJfq2ZaRDf7nITgF47.jpg
  • 19
@kabzior: mlynka nie mam w ogóle, miałem zamiar zmielić ja w thermomixie xD, ale jak mniemam jest to grzech (,).

Należałoby ją mielić na bieżąco czy można większą ilość od razu? Moglbys przybliżyć temat?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soltino12: najlepiej mielić na bieżąco. Z każdym dniem robi się coraz bardziej zwietrzała.
Albo kup młynek albo olej to.
Idz do lokalnej palarni, nie dość że będziesz mieć świeżo wypalona to jeszcze ci zmiela tak jak chcesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kabzior: Serio jest taka różnica między młynkami? Od kilku lat używam Hario Mini Mill Plus i już kilka razy widziałem opinie, że lepiej kupić coś porządnego. Nie jestem jakimś kawoszem, kawę robię w kawiarce.
mlynka nie mam w ogóle, miałem zamiar zmielić ja w thermomixie xD


@soltino12: to równie dobrze możesz kupić sobie kapsułki ;)

porządny młynek i mielenie na świeżo przed parzeniem.
w czym chcesz to parzyć?

Serio jest taka różnica między młynkami?


@Tosiek14: kosmiczna. ekspres nie robi wielkiej różnicy, oczywiście stabilność temperaturowa, preinfuzja, profile ciśnieniowe itd itd wszystko to będzie miało jakiś wpływ na smak, ale to będą niuanse, bo ostatecznie ekspres
@kabzior: kapsułki to kusząca propozycja ale z tego co słyszałem to stosunkowo nieopłacalna i nie mam sprzętu

Parzyć bede w kubku lub zwyczajnym zaparzaczu. Jesli picie kawy spodoba mi sie na dłuższą metę to wyposażę się w bardziej zaawansowany sprzęt
@Tosiek14: zależy co rozumiesz przez niewielkie i do czego ma on być.
jak chcesz sobie po najmniejszych kosztach zbudować zestaw do poczucia że kawa może być smaczna to już masz kawiarkę więc spoko, chociaż ja preferuję dripa v60 i namawiałbym (łatwiej i więcej możliwości, a koszt znikomy, do 100zł na urządzenie z filtrami).
jeśli młynek ma nie mielić na espresso i turkish (dwa najdrobniejsze) tylko kawiarka/drip to wystarczy Ci coś w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kabzior: Pytając miałem na myśli, to czy różnica między tym Hario jaki mam, a czymś z wyższej półki jest na tyle duża żebym ją zauważył. Obecny młynek mam już kilka lat i raczej czeka mnie wymiana
@Tosiek14: nigdy nie próbowałem mielić na Hario pod kawiarkę, swojego używam tylko do przelewu, kawiarka potrzebuje drobniejszego mielenia, ale jeśli sam piszesz że nie jesteś kawoszem to nie wiem czy rzeczywiście potrzebujesz czegoś lepszego i czy będzie Ci się chciało w to bawić i szukać benefitów, bo taki Hario jak Twój to spokojnie dobry model dla kogoś kto po prostu chce zmielić kawę, zaparzyć i się napić, a nie kombinować i
@kabzior: chyba jeszcze muszę sie zastanowić, dzięki za uswiadomienie. Czy idzie sie zmieścić w 200 zl chcac kupic jakis sprzęt na początek? Widze, ze opisałeś juz mlynki a co z kawiarka itp? Dzięki za odpowiedzi
@soltino12: za 200zł kupisz młynek, taki jak wspomniałem wyżej - Hario albo Rhinowares i do tego zostaje Ci ok 70-100 na sprzęt. zmieścisz się spokojnie żeby kupić Bialetti do tego i to już wystarczy. zwróć tylko uwagę na pojemność podawaną w tz (tazza - filiżanka), włoskie filiżanki są inne niż polskie, a to trzeba dobrze zaplanować, bo na ile kupisz tyle trzeba robić, jak będziesz chciał zrobić 1tz w kawiarce 3tz