Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1302
Od lat nie potrafię zrozumieć, dlaczego jedynym problemem motywującym masowo ludzi do protestów, jest abrocja. To dla mnie socjologiczna zagadka. Koszty życia, rujnowanie gospodarki, lockdowny, upadek służby zdrowia - nic, co najwyżej bierny opór i płacz w zaciszu własnego domu. Aborcja już po raz kolejny wyciąga rekordowe tłumy na ulicę.
Jak myślicie, dlaczego tak jest?

#aborcja #protest #bekazpisu #polska
  • 145
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Ludzie od zawsze bardziej kierują się emocjami niż rozsądkiem. Póki nie będzie takiej sytuacji, że połowa społeczeństwa nie ma co do garnka włożyć to nikt nie będzie masowo protestować przeciwko podatkom.poza tym naprawa gospodarki to nie jest prosta sprawa która da się zrobić od tak. Temat aborcji jest bardzo emocjonalny, poza tym rząd niedawno pokazał, że potrafi zmieniać prawo jak chce, więc zmiana (w przeciwieństwie do gospodarki gdzie procesy byłyby
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Sprawy społeczne wg mnie dużo bardziej interesują ludzi niż te ekonomiczne. Stąd są bardziej medialne i jedno z drugim się nakręca nawzajem. Ponadto, teraz w społeczeństwach jest spore parcie na feminizm, a na wzbogacanie się chyba nie aż takie.
  • Odpowiedz
@drakopl: nie odpowiadam za OPa, ale wg mnie to nie chodzi o to, ze to zle ze teraz protestują tylko o to, ze nie protestują równie silnie ze względu na inne ważkie tematy, jak choćby Nowy Ład, kiepska polityka mieszkaniowa państwa, sądownictwo czy pozycje kościoła w kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BarkaMleczna: już Ci odpowiadam. Ludzie mają obowiązki. Mają życie. Mają pracę. Ja nie grałem w gry od 2-3 lat. Obejrzałem 3 odcinki serialu i 2 filmy przez cały rok 2021. Kiedy pójdę Ci na protest. Kiedy? Mam listę 20 rzeczy do zrobienia. Zrobię 1 to 2 kolejne dopisuję. Poszedłbym do kina/teatru raz w roku ale nie mam czasu na to. Nie mam czasu na randki chodzić xd a co dopiero na
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Tak jesteśmy skonstruowani: boimy się śmierci i śmierć nas motywuje; do tego dla wielu temat rodziny i dzieci jest bardzo ważny - każdy był kiedyś dzieckiem i ci co mają znaczenie społeczne dzieci też mają.

Tak więc aborcja to idealny temat na kryzys.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: inne środowiska płaczą o gospodarkę, a nie wyjdą ze swoimi postulatami wspomóc strajk kobiet. To już nie wina strajku kobiet, że część wolnorynkowcow to katoliccy fanatycy. Divide et impera
  • Odpowiedz
@kcrgs: bo jak już ktoś wychodzi to potem 4/5 odpowiedzi jest w stylu "do tych szurow antyszczepow się nie dołączę". Jakby każdy kto jest na marszu musi taki być.
  • Odpowiedz
Koszty życia, rujnowanie gospodarki, lockdowny, upadek służby zdrowia


@BarkaMleczna: wbrew pozorom to niewiele w porównaniu z osobistą tragedią jaką jest dożywotnie opiekowanie się przykutym do łóżka warzywkiem.
  • Odpowiedz
kilkadziesiat tysiecy ndmiarowych zgoniw przez upadek sluzby zdrowia?


@Tranzystor_IGBT: tutaj jest jeszcze inaczej: wszyscy wiedzą, że jest brak środków w medycynie. Do tego na choroby się umiera itp. itd. Nie budzi to takich samych emocji.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, dlaczego tak jest?


@BarkaMleczna: Dlatego, że zmiany prawa aborcyjnego uderzają bezpośrednio i natychmiastowo. Podatki i gospodarka są rozmyte oraz rozłożone w czasie. Dzisiaj głosują, dopiero za kilka miesięcy wejście w życie a za jeszcze kilka kolejnych miesięcy odczuwanie skutków.

W sensie to nie jest tak że dzisiaj jest poniedziałek i od jutra od wtorku nagle stać cię na mniej, i czujesz to natychmiast że jesteś biedniejszy. To jest powolny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@BarkaMleczna: myślę, że dlatego, bo to jest jedna z nielicznych rzeczy, którą ludzie rozumieją.
Ale także dlatego, że śmierć to temat nagły i zero-jedynkowy. W przypadku podatku od czegośtam, opłaty od coli, czy podniesienia ZUS-u, zmiany są minimalne. PiS nie podnosi podatków od razu o 20%, ale sukcesywnie rok do roku minimalnie coś dodaje i tego praktycznie nie widać. Nie widać też, bez głębszego zastanowienia się, że wprowadzenie ustawy w tym
  • Odpowiedz
Od lat nie potrafię zrozumieć


@BarkaMleczna: Ogłupienie społeczeństwa propaganda przez mass media. Z inteligentnymi ludźmi to by się nie udało ale przez postępująca Infantylizacje społeczeństwa mogą sobie robić co chcą.
  • Odpowiedz