Wpis z mikrobloga

via Android
  • 4
@FanaticoRosso1910 wiesz co ciężko mi powiedzieć, bo prawko mam raptem 2 lata i od początku miałem nagraną firmę z systemem takim jakim jeżdżę i nawet mi przez myśl nie przeszło siedzieć w aucie po 3 tygodnie, a nawet jak przez chwilę pracowałem w innej to też w takich właśnie kółkach.. Wydaje mi się że najbardziej popularne wśród kierowców międzynarodowych są właśnie 2/1 i 3/1, chociaż popularność zyskuje chyba coraz bardziej 2/2,
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wez_idz_sobie tak, praktycznie wszystkie ciągniki mają już automat od dobrych kilku lat oprócz jakiś specjalistycznych pod gabaryty czy do pracy w ciężkim terenie
  • Odpowiedz
@20VT: Praca lepsza niż policjant ale męcząca a zarobki tez słabe. 6-9k w korpo za klikanie w Excel się dostaje a masz codzienny wieczór w domu.
Jednak ktoś musi te bułki na rano dowozić
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Alfiarz oczywiście że tak, nie ma w ogóle porównania z czymś takim jak praca w korpo przez 8 godzin i jeżeli ktoś ma możliwość takiej pracy za taką stawkę jak piszesz to myślę że TIRy nie są żadną alternatywą, ale żeby pracować w korpo za takie stawki musisz znać pewnie teraz już biegle ze 2 języki i mieć studia najlepiej magisterskie no i kilka lat stażu pracy... Tutaj możesz być po
  • Odpowiedz
@20VT: czy z kamerami zamiast lusterek nie chodziło o zmniejszenie oporu powietrza i ograniczenie spalania? Czy to jest jakkolwiek odczuwalne? W sumie takie lusterko to jest też kawałek żagla
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@vroobelle z tego co wiem właśnie o to chodziło, mamy w firmie takie Mercedesy zarówno z kamerami jak i lusterkami, jeżdżą podobne trasy, ja też podobne trasy robiłem i jednym i drugim i w spalaniu za bardzo jakiejś różnicy nie widziałem, zdecydowanie większe znaczenie ma ciężar ładunku, opór wiatru czy natężenie ruchu, korki itp.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Stormweaver jeżdżę w kółkach, typu na Holandię czy Niemcy i powrot, 24h przerwy i jeszcze jedno takie kółko w tygodniu, więc powiedzmy pracuję 4 dni w tygodniu, 3 mam wolne, wtedy wyjdzie 6-6,5k, dla mnie to jednak dużo bardziej lajtowa robota niż pn-pt w budzie, a weekend w domu, a jak zrobie w miesiącu dwa razy po 3 kółka w tygodniu zamiast dwóch to wtedy będzie koło 8k.
  • Odpowiedz
@20VT: jezdzilem osobiscie w takim systemie PL-NL 2 kolka/tydzien, w podwojnej schodzilo nam 4 dni w sumie, kolek w miesiacu robilismy 9, placone mialem 1000 za kółko, dlatego ci napisalem ze jednak slaba stawka, zpowodzeniem znajdziesz lepiej platna.
  • Odpowiedz