Wpis z mikrobloga

Mireczki od banków na czym polega praca właściwie tzw. ds. monitoringu

- Monitorowanie terminowości spłat rat kapitału i odsetek w zakresie ekspozycji objętych monitoringiem przez Zespół.
- Prowadzenie niezależnego i terminowego monitoringu sytuacji ekonomiczno-finansowej ekspozycji normalnych
i pod obserwacją w zakresie i częstotliwością określoną w procedurach wewnętrznych Banku.
- Monitorowanie zabezpieczeń kredytów w zakresie określonym w procedurach wewnętrznych Banku, w tym: weryfikacja operatów szacunkowych, współpraca z Zespołem ds. administracji kredytów w zakresie AMRON i wewnętrznej bazy danych nieruchomości.
-. Dokonywanie w procesie niezależnego monitoringu weryfikacji poprawności oceny istniejących i rekomendowanie dodatkowych zabezpieczeń ustanawianych przez kredytobiorców.
5. Raportowanie i przedkładanie Zarządowi Banku propozycji
#bankowosc #banki #finanse #pieniadze #kredyt #bank #pekao
  • 8
@nutka-instrumentalnews: To jakiś bank spółdzielczy? W gruncie rzeczy to wygląda tak: do Twojego działu wpływają okresowe (z reguły kwartalne lub roczne) dane klientów. Weryfikujesz dane finansowe i na ich podstawie uzupelniasz dla każdego klienta raport oceniający jego kondycję finansową.
Przy zabezpieczeniach najczęściej opiera się to na weryfikacji czy operat szacunkowy ma wszystkie niezbędne elementy + weryfikacja czy wartość jest realna. Najczęściej korzysta się właśnie z bazy AMRON, ale to się sprowadza
@Tomaszku: a odpowiedzialność? w sumie jako świeżak w samej bankowości, za niewielką kase wolę żeby mnie nie wplątali w jakieś g..no jak ktoś czegoś nie spłaci czy sfałszuje, czy wyłudzi.. bo być może o to chodzi.. zastanawiam się nad tym aplikowaniem.. może po to aby znaleźli coś bardziej pod ksiegowość czy prawo.. robota nie wydaje sie trudna, plus że nie mają na szczęście czynne w soboty..
@nutka-instrumentalnews: Lata temu wiem, że niektóre banki czy SKOKi potrafiły w umowach zawierać jakieś klauzule dotyczące odpowiedzialności karnej. Ale w tej chwili, tego się raczej nie spotyka. Odpowiedzialność nie różni się zasadniczo od tej, którą masz w każdej innej pracy. Z punktu widzenia prawa, najistotniejsza jest właśnie klasyfikacja kredytobiorcy, a tutaj już w ogłoszeniu masz zaznaczone, że Ty przekazujesz rekomendacje, a zatwierdza ją zarząd banku. I w razie kontroli, to zarząd
@Tomaszku: ok, ale czy np. jest tutaj fizyczny kontakt z klientami..? bo może to nie być fajne.. dużo osób ma problemy z kredytami wiadomo, a za nie dużą kase nie chcę jeszcze mieć stresu w swojej miejscowości..

zależy mi na pracy na miejscu aby zająć się bardziej domem a nie jeździć min 100 km dziennie..

ps. jest jakaś funkcja do normalnej pracy w bankowości, gdzie bardziej się zajmować można kwestiami prawnymi,
@nutka-instrumentalnews: Co do kontaktu, to już zależy od banku. Może być tak, że całość kontaktu z klientem jest po stronie doradców, a może tak, że jeżeli brakuje jakiś dokumentów, które klient powinien przesłać, to byłoby to po Twojej stronie. Przy czym raczej jest to kontakt telefoniczny.

Co do obrotu dokumentów... to już kompletnie zależy od banku. Im większy, tym większa szansa, że są takie stanowiska.