Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was gra skutecznie w ataku 41212(2)? Mam zajebiście duże problemy aby wyprowadzić jakikolwiek skuteczny atak, bez względu na to jak bardzo staram się szanować piłkę. Mam wrażenie jakby środek pola zawsze był mega skutecznie pokrywany przez każdy team przeciwnika. Niezbyt chcę iść w granie skrzydłami i typowo pace'owymi kartami, może ktoś miał podobny problem i jakoś z tego wybrnął?
#fut
  • 5
@chauvinist: ja od Fify 21 gram tylko 41212 wąsko i dobrze mi się gra, czasem gdy widzę że środkiem ciężko bo przeciwnik też gra wąska formacja to ustawiam 4222. Mam ustawione w obronie zdecydowany pressing 40/60, w ataku szybkie konstruowanie akcji i bezpośrednie podania, szerokość 60, zagęszczenie 8/10, N zostawaj z przodu wbiegaj za plecy, spo zostawaj z przodu, psp wspieraj atak, lsp zrównoważony, spd cofaj między linie obrońców i krycie
@chauvinist: ja gram, kontry lecą jak złoto ustaw obu wytyczne napastnikom na zostawaj z przodu, wybiegaj zza pleców i trzymaj się środka, jeden śp podobnie ofensywnie żeby został z przodu, a drugi żeby z tyłu zostawał i powinno Ci idę dużo lepiej grać
@chauvinist: To formacja typowo pod granie z kontry ja nią wbiłem dywizje elitarną. Moje porady:
- w taktyce daj bezpośrednie podania a reszta zbalansowane
- wytyczne dla dwóch napastników i śpo wszystkim daj zostawaj z przodu, napastnikom wybiegaj za plecy i trzymaj sie srodka
- jednemu śp bardziej defensywnemu daj zostawaj z tyłu a drugiemu bardziej ofensywnemu daj wspomagaj atak
- śpd zostawaj z tyłu
- wszystkim pomocnikom daj krycie środka
@pieetiaa: gram na PC aktualnie
@matizekjj21: próbowałem 4222, ale chyba nie mam odpowiednich zawodników na CAMów
@kamroz: mam takie wytyczne i były dobre do momentu wbicia elity, w elicie już żaden wariant 41212(2) nie jest skuteczny
@6aesthetic9: spróbuję z tymi bezpośrednimi podaniami bo chyba pod to jeszcze nie grałem, resztę wytycznych testowałem