Wpis z mikrobloga

@KamilloPL: Jako przykład prosze:

dasz tez jakies dowody na to ze zaszczepieni przechodza jakos inaczej covida niz niezaszczepieni?

https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00460-6/fulltext

"jak logicznie wyjasnisz to ze jeszcze rok temu skutecznosc szczepionki siegala prawie 93% i mowiono o jednej max 2 dawkach a teraz juz powoli zaczyna mowic sie o dawkach co rok?"

Jesli KIEDYKOLWIEK pracowałbyś z danymi, przy prognozach i różnego rodzaju twierdzeniach to wiedziałbyś jedną ważną rzecz -- jest to proces iteratywny.
@KamilloPL: Prosisz o badania, potem je negujesz "że tak i dużo" ale dobrze jeśli chcesz znać moją opinie.

Absolutnie nie widze powodów dla których niektórzy ludzie mieli by się nie szczepić Nie uważam, że powinny być obowiązkowe, jeśli ktoś chce być nielogiczny (żeby nie powiedzieć "niemądry") niech taki będzie. Jednak uważam, że hospitalizacja z powodu ciężkiego przebiegu COVID i późniejsza rehabilitacja powinny być 100% płatne przez osoby nieszczepione (jeśli to był
@dark3434: Jeżeli ktoś cię najpierw zapewnia, że szczepionka ma absolutną 100% skuteczność, że chroni przed każdym wariantem i że potrzebne są tylko dwie dawki, a parę miesięcy później nagle mówi że jednak nie ma 100% skuteczności (bo nic takiej nie ma), że jednak nie chroni przed wszystkimi wariantami, i że trzeba będzie brać dawki przypominające, choć w ogóle nie było wcześniej o tym mowy, to nie zapaliłaby ci się jakaś czerwona
@supra107: może robić w #!$%@? ALE może też ciągle badać zjawisko i poprawiać swoją wiedzę o nim. Tak jak mówię, nauka -- szczególnie na "żywym" organizmie jest baaardzo niejednoznaczna. Jak by było inaczej to diagnostyka byłaby 100% skuteczna.
I szczeże mówiąc nic ani nie wskazuje żeby COVID był "ściemą", ani żeby szczepionka byłą "ściemą" alby czymś robionym ze złą intencją.
@dark3434: Ja nie uważam że COVID i szczepienia na COVID to "ściema", ja po prostu straciłem wszelkie zaufanie co do szczepień na COVID ze względu na to w jaki sposób są one traktowane. Jeżeli COVID jest tak groźną chorobą, to dlaczego szczepionki na COVID nie są obowiązkowe, i zamiast tego trzeba ją reklamować, a ostatnimi czasy zastraszać ludzi żeby się zaszczepili? Dlaczego wprowadzane są paszporty COVIDowe przez które tworzy się kastę
Jeżeli COVID jest tak groźną chorobą, to dlaczego szczepionki na COVID nie są obowiązkowe, i zamiast tego trzeba ją reklamować, a ostatnimi czasy zastraszać ludzi żeby się zaszczepili?


@supra107: bo to polityka. Duża grupa ludzi nie chce się szczepić (z tego czy innego powodu) i Nikt nie zrobi szczepionki obowiązkowej, bo przegra najbliższe wybory.
@supra107: Twoje prawo w co wierzysz a w co nie.

Czemu nie wprowadzają obowiązku? Widze setki powodów.
Czemu wprowadzają paszporty COVID? Też widze setki powodów.

To jest pytanie z natury -- czemu nie ma bana na papierosy skoro sa tylko i wyłącznie szkodliwe, tylko wszyscy nimi "straszą" i robią strefy wolne od palenia.

Mówię, niech każdy robi jak chce. Ale skoro nie wierzysz w COVID i szczepienia rozumiem ze jeste gotowy
@KamilloPL: Nie, nie powiedziałem tego o papierosach. I uważam że to są 2 rożne przypadki. Otyłość, uzależnienia itp to są choroby "przewlekłe" i chociaż są one zależne od podmiotu to jednak ich etiologia, przebieg i siła są zbyt rozmaite i niejednjorodne na takie podejscie.

Tutaj mówimy o sytuacji gdzie istnieje cos wskazane jako "pomoc", "rozwiazanie" problemu. Jest darmowe, dostepne i ma znikomą szkodliwość. Więc nie wzięcie szczepienia wynika TYLKO i WYŁĄCZNIE