Wpis z mikrobloga

Mirki, rozmyślam nad kupnem pierwszego auta, budżet do 10k, interesuje mnie benzyna lub benzyna + LPG. Auto na dojazdy do pracy, jazda po mieście jakieś 15-30km dziennie i raz na jakiś czas trasa rzędu 100-200km. Zainteresowały mnie następujące modele:

- Opel Astra H,

- Audi A3 8L,

- Renault Megane II,

- Seat Leon I,

- Audi A4 B5

oraz modele, które się przewijają w ogłoszeniach, ale nie wiem czy w tym budżecie jest szansa na kupienie czegoś "sprawnego" tj.

- Audi A4 B6,

- Opel Vectra C (przedlift)

- Audi A3 8P

Nad którym z tych aut warto się pochylić i jakie wersje silnikowe polecacie, jeżeli mieliście styczność? Jestem laikiem, na oględziny auta ogarnę jakiegoś znajomego mechanika.

#pierwsze4kola #kupnoauta #pierwszysamochod #motoryzacja #auto
  • 5
@zygakamil: Właściwie w każdym oplu gaz to właściwe paliwo. Gaz łatwo dołożyć i nie ma większych problemów z tymi silnikami, tylko lubią olej. To ich cecha a nie wada. Uwaga na korozję i mającą humorki czasem elektrykę. audi, udany model jak i silniki. 1.6 pije olej jak jest zaniedbane. 1.8T może być zajechane ale to zależy od egzemplarza. Reno wiadomo jaką ma renomę i ja bym chyba unikał mimo że
@Qwertyy96 wszystko czytelne, dzięki wielkie.
Co do Astry to czytałem o montażu LPG i tych luzach zaworowych, więc pod uwagę brałem silniki 1.4 i 1.8. Ogólnie nie zależy mi zbytnio na wyglądzie, może być starsze, żeby było jak najmniej awaryjne i tanie w eksploatacji, oczywiście liczę się z tym, że to auta mające 18-20 lat. Audi A4 B6 pojawia się czasami, ale z reguły są to silniki 2.0, chyba niezbyt polecane? Nie