Wpis z mikrobloga

Może kogoś to zainteresuje. Porównanie wysokości zasiłków w #niemcy oraz w #polska dla osób ubiegających się o azyl i osób, którym przyznano azyl.

Singiel dostaje w Niemczech ( Źródło):
W czasie postępowania o azyl:
– 143 euro na miesiąc po pierwszej rejestracji
– 325 euro na miesiąc po przeniesieniu do ośrodka dla azylantów
Postępowanie trwa typowo 6-9 miesięcy, po nim:
– albo wniosek jest odrzucony, wtedy do momentu wyjazdu/deportacji jest 143 euro na miesiąc (trochę mnie dziwi, że nie 0 xD)
– albo wniosek jest uznany, wtedy osoba z prawem do azylu może albo iść do pracy albo, jeśli jej nie znajdzie, dostawać 416 euro na miesiąc

W Polsce (Źródło):
W czasie postępowania o azyl:
– 0 zł miesięcznie
Po nim:
– jeśli wniosek odrzucono: 0 zł miesięcznie
– jeśli wniosek uznano: 647-1376 zł miesięcznie oraz uprawnienie do pomocy społecznej na zasadach ogólnych, tak jak obywatele polscy

#bialorus #imigranci #zarobki
  • 4
@tomasztomasz1234: pomysł dobry z postem, ale co np. z tym?

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 lutego 2016 r. w sprawie wysokości pomocy dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej

Rozporządzenie określa wysokość:

1)

jednorazowej pomocy pieniężnej lub wartość bonów towarowych na zakup odzieży i obuwia, związanych z pobytem w ośrodku dla cudzoziemców, zwanym dalej "ośrodkiem";

2)

stałej pomocy pieniężnej na zakup środków higieny osobistej, związanej z
@Jotemov12: faktycznie, to by przeczyło 0 zł w trakcie postępowania, które wziąłem z mojego linkowanego źródła "cudzoziemcy mogą korzystać ze świadczeń pomocy społecznej dopiero po zakończeniu procedury legalizacji pobytu, czyli np. uzyskaniu statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej."
@tomasztomasz1234: Dlatego jak z jednym pakistańcem rozmawiałem na kursie integracyjnym, że w Niemczech trzeba pracować to był bardzo zdziwiony co ja gadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A najlepsze jest to, że przed deportacją przyjeżdżają po nich ziomki i nagle znikają z ośrodka ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: