Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do was pytanie, szczególnie do tych którzy interesują się #kryptowaluty i #bitcoin
Czy sytuacja na tym rynku nie przypomina wam niejako bańki z roku 2000 na dot comach? Nie znam szczegółów tamtego wydarzenia, ale z pobieżnych i formacji podobne było to że nic nie znaczące firmy które nie miały wiele do zaoferowania ani nie prezentowały wyników finansowych miały olbrzymią kapitalizację i kurs był totalnie odrealniony...

To co dzieje się na krypto wygląda bardzo podobnie... Aktualnie mamy do czynienia z tokenikami które w żaden sposób nie odzwierciedlają realnej wartości... Nie mówię tu o btc bo to jedyna perła wśród kupy gówna lecz wszystkie shiby, squidy, dawno już zapomniane liski itp... no co robią te tokeny? Gówno, wymieniasz je na giełdzie i dajesz frajerni za drożej, jak się uda. Tego jest tak dużo że szok, i dziw bierze że kapitalizacja tych coskow to nierzadko więcej niż dobre firmy z Polski/Ameryki.

Co myślicie? Ja uważam że źle się to w pewnym momencie skończy ale czy zatrzęsie to rynkiem jak w roku 2000?

Wątpię że mamy dużo bywalców którzy wtedy żyli i grali na giełdzie tu na tagu ale może ktoś ma swoje zdanie lub zna lepiej ten temat.
#gielda
  • 29
@gosciu82: Cala gielda to spekulacja, w tedy byl bum na internet i każdy chciał zarobić myśląc że za chwile będzie bogaty. Pozniej sie okazało że dużo spółek oszukiwało w ksiegowaniu dotcomow przez to ich dochody były zmyślone i zawyżone. Crypto to troche co innego ale też jest możliwość że to upadnie, przynajmniej w części. W sumie patrząc obiektywnie to polski złoty ma większe szanse obecnie że upadnie niż takie etherium. (
@gosciu82 nie wypowiem się o bańce dot com, bo nie siedziałem wtedy na rynku. Aktualna sytuacja za to przypomina mi rok 2017, ale o dziwo jeszcze nie ten ostatni etap manii listopad-grudzień, tylko ten spokojniejszy etap hossy z powiedzmy połowy roku 2017. Wydaje mi się, że za miesiąc-dwa możemy się solidnie rozbujać z euforią i wtedy będzie niebezpiecznie
@gosciu82: Wydaje mi się, że będzie tak samo. Rozwój technologii nie oznacza rozwoju rynku tej technologii w takim samym stopniu. Rynek się oczyści i zostaną tylko realne projekty. W sumie już zdarzyło się to kilka razy ale gdy technologii przedostanie się do szerokiego mainstreamu może nastąpić bardziej rygorystyczny odsiew
jakie unikalne wlaściwości ma btc?


@WiktorekS: jest pierwszy. Czyli ma wartość jak każdy zabytek, to część historii ludzkości. Każdy z 21 milionów bitcoinow jest wyjątkowy, ma unikalną historię i przetrwa miliony lat w blockchainie.

Pozostałe kryptowaluty są tylko lepszymi kopiami z praktycznymi zastosowaniami które kiedyś mogą zostać zrealizowane lepiej.
robisz masywny dump i zbierasz kasę


@Shitadel: to dużo nie za obu... lepiej rozdzielić swoje coiny na tysiąc małych portfeli i powolutku dostarczac na rynek swoje coiny wraz ze wzrostami. Podażą kontrolować cenę i dbać o to żeby inni hodlowali, a w międzyczasie przygotowujesz nowy projekt i powtarzasz schemat ¯\_(ツ)_/¯ robota jak na przodku w kopalni i dochód też porównywalny