Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1437
Niemcy ogólnie są mi obojętne ale #!$%@? na chłopski rozum, z ekonomicznego punktu widzenia to trzecia gospodarka świata, nasz sąsiad, partner handlowy i partner z UE. Nic tylko korzystać z tego i rosnąć w siłę. I dobrze żarło, aż władze przejęły pisowskie debile i machają w stronę Niemiec szabelką z kartonu, bo tak i #!$%@? xD Dramat #!$%@? i wstyd na cały świat.
#tvpis
  • 43
@BELM0ND0: czwarta* światowa i pierwsza w Europie gospodarka
Poza tym im bogatszy jest Polak tym więcej kupi niemieckich rzeczy w Lidlu. A jak będzie się Polak rozwijał to skądś musi kupić sprzęt i materiały. Dziwnym trafem Niemcy mają takie rzeczy na sprzedaż. Najgorszym przypadku Niemiec będzie się bał konkurencji Polskich produktów na rynku, ale w nie każdy biznes jesteśmy w stanie wejść jak w rynek samochodowy
@BELM0ND0 żarło tak, że wszystko co przynosiło w Polsce zyski było ubijane albo sprzedawane, już zapomnieliście xD? Teraz jak nam zamkną przesył gazu z Ukrainy i każą kupować z Niemiec z rewersu to też nazwiesz to super współpraca? A gazoporty i Baltic pipe machaniem szabelką? Żaden kraj się nie wzbogacił na #!$%@? na wszystkich dookoła za poklepanie po plecach, nawet Chiny będąc fabryka świata mają tak skonstruowane prawo że te wszystkie fabryki
@BELM0ND0: pamiętam jak to unia w 2003 roku była zła, bo niemcy wykupią polską ziemie. Bo zamkną fabryki i cukrownie, okazuje się że minęło 18 lat i większość cukrowni jest zamkniętych bo były nie rentowne. Zamiast sprzedać ziemie pod budowę fabryk i rozkręcenie gospodarki to dalej jest nakręcanie tego samego wycia. Lepiej krzyczeć dej i dalej gówno robić.
@BELM0ND0: Jak na wykopie jest kwik radości, że niemiecka gospodarka kuleje to ja nigdy nie wiem co te wazony sobie myślą.

Import z Polski do Niemiec to chyba 4% całego importu Niemiec
Eksport z Polski do Niemiec to bodajże ponad 20% całego eksportu Polski
4% = 20%
Załóżmy, że Niemcy biednieją i nie kupują rzeczy z Polski. Kto dostanie bardziej #!$%@? gospodarczy? Niemcy ze swoimi 4% czy Polacy z 20%?

Współpraca
@Imperator_Wladek: @Cyslav: @Bloodborn: Też te bzdury powielacie stosując polską zawistną logike: nie pojmujecie zwyczajnie że dla Niemców większą korzyścią byłoby gdyby mieli jako sąsiada 37 mln klientów Mercedesa, Boscha czy czegokolwiek co sami oferują.

Podwykonawców i pracowników mogą sobie zorganizować wszędzie i zewsząd. A w czasach gdzie produkcja staje się bardziej lokalna ale i bardziej zautomatyzowana takie chmary rąk do pracy tracą na znaczeniu. Już jest tylu Rumunów i
ja to się dziwię, że Niemcy mają tyle cierpliwości do Polski, Angela jeszcze potrafi stawać w naszej obronie. Ciekawe jak to teraz będzie bez niej.


@jakacper: @BELM0ND0: To sie mam nadzieje właśnie kończy i lada moment będzie taki ryk w PL że sie oczy otworzą. A zwrócić się nie ma do NIKOGO dzięki tytanom intelektu z PiS, NIKT w Europie sie za PL nie wstawi xD Kraj zmarnowany, podziwiam, tak
@BELM0ND0 @jakacper spotkałem się z opinią, że Merkel była bardzo pobłażliwa i miła dla Polski ze względu na polskiego dziadka, do tego spędziła w młodości trochę czasu w Polsce i wychowując się w NRD miała współczucie dla Polski doświadczonej przez komunizm. Każdy inny kanclerz by zaorał Polskę. Wkrótce kanclerz się zmieni i może się skończyć podskakiwanie Niemcom.
że do 2015 perspektywa umocnienia się w ramach trójkąta weimarskiego zwłaszcza przy wyjściu uk z unii to było to, mogliśmy razem z francuzami i niemcami zacząć rozdawać karty


@MatPL1122: DOKŁADNIE tak, powtarzam to bardzo często! Wtedy to był wręcz tak przyjęty kierunek zmian w Europie! Nie że "mooooże" by coś sie udało tak wyważyć. No ale Polaki stwierdziły że wpuszczą chłopstwo i partaczy na salony xD Szkoda jest trwała, wręcz odwrócono
spotkałem się z opinią, że Merkel była bardzo pobłażliwa i miła dla Polski ze względu na polskiego dziadka, do tego spędziła w młodości trochę czasu w Polsce i wychowując się w NRD miała współczucie dla Polski


@Pieron: Kompletna nieprawda (dziadka oczywiście miała, z Poznania) ale nieprawda bo to nie jakieś romantyczne historie i sentymenty ale po prostu profesjonalna wyważona polityka - wielokrotnie podkreślano jako jeden z sukcesów to właśnie wypracowanie pokoju
@Pieron: @srogi_grzyb: Choć co raz bliżej jest aktualnie zawieszenia Polski w ramach Schengen z bardzo wielu względów a kryzys migracyjny jest świetną wymówką.

Największa beka że to PL dowiodła że można do Europy nawet lepiej sprowadzać tanią siłe roboczą a wcale nie trzeba ich importować ze wspólnego rynku ( ͡º ͜ʖ͡º) Lepiej bo ci ludzie są przynajmniej zweryfikowani, odfiltrowani i pod kontrolą a nie jak