Wpis z mikrobloga

Zabrali mi prawo jazdy za 101 Km\h w terenie zabudowanym. Nie przyjąłem mandatu, bo jechałem 85. Dziś dostałem zawiadomienie o wszczęciu postepowania od starosty, co najlepiej zrobić złożyć wniosek o umorzenie postepowania ? powołując się na 3% błąd pomiarowy urządzenia Videorapid 2a ??

#mandat #policja #polskiedrogi
  • 14
@PanPinokio: możesz się powoływać nawet na prezydenta Dudę, sprawę masz na 99% przegraną (co nie zmienia faktu, że nie zniechęcam Cię do działania - chcesz, działaj) - mówię to na podstawie wielu doświadczeń ;)
To że przekroczyłem prędkość jest sprawą oczywistą nie zamierzam z tym dyskutować. Nie mogę przeboleć że bez karnie mogą zawyżać pomiary dojeżdżając do mierzonego pojazdu.
Najlepsze jest to że policjant sprawdzał poprawność pomiaru za pomocą przyłożonego do ekranu prawa jazdy( przyłożył je rewersem gdzie znajduje sie czerwony prostokąt w rogu )
@PanPinokio: tzn jechali za Tobą? no to musiałeś nieźle zasuwać, bo taki pomiar wykonuje się przez określony czas.

a potem człowiek jedzie sobie, chce skręcić w lewo i nie może, bo dzbany zasuwają 80-100. bo muszą ustąpić pierwszeństwa na drodze, która nie jest projektowana do takich prędkości - czyli wyjazdy z osiedli itp. tamujesz ruch i sobie z tego sprawy nie zdajesz.
@PanPinokio: próbowałem, jak mi zabrali i nic Ci to nie da, bo w Państwie PiS jest obecnie nadrzędną Uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego, która jednoznacznie wskazuje, że wystarczy informacja od policji o przekroczeniu dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, aby odebrać prawo jazdy. Odwoływałem się do SKO, ale póki w mocy jest ta uchwała NSA, oni mają związane ręcę, choć zgadzają się z argumentem dot. 3%.