Wpis z mikrobloga

@vvit0: to jest pytanie które też mnie nurtuje xD
Czemu opisy tych sal są takie niekompletne

4DX jest spoko do filmów "park rozrywki" jak Marvele, nie wiem jak się sprawdzi przy Diunie.

VIP to tylko paśnik i lepsze fotele.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X: Wiec zostaje właściwie IMAX 2D a 2D Dolby Atmos. Ten drugi na ktorym już byłem był na prawdę extra, swietny dzwięk, tylko chyba ekran mniejszy niż w wariancie IMAX 2D…?
  • Odpowiedz
@vvit0 @Rad-X W teorii jakość dźwięku między tymi salami powinna być taka sama (w teorii oba muszą mieć Dolby Atmos) natomiast różnica między Imax i 2d to wielkość ekranu który w IMAX jest większy i wyższy więc inne aspekt ratio powinno być.

Czemu Cinema City ma takie opisy? Bo tak niestety pracują :/
  • Odpowiedz
@Rad-X Ja sobie nie dam ręki uciąć, że tam że względu na wielkość sali i jej zakrzywienie ten system się inaczej nje nazywa. Natomiast jakościowo one od siebie gigantycznie nie odstają i z tego co pamiętam to też leci reklama Dolby Digital przed seansem w IMAX.
  • Odpowiedz
Jak już jesteśmy przy Diunie - też chcę się wybrać. Wie ktoś może dlaczego nigdzie w Warszawie nie grają tego w weekendy? O co tu cho?
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_efekt: Ja nie zaplaciłem - pobierz ich appke mobilną i przy wyjściu po zeskanowaniu biletu zeskanuj kod QR z appki i cena za postój się wyzeruje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_efekt: No właśnie, ja przyjechalem spoźniony i wparowałem na dosłownie ostatnią reklamę, to pewnie było to co przesądziło że starczyło mi czasu
  • Odpowiedz
@komarenko: też to zauważyłem i o 11 dzisiaj kupiłem bilet na ostatni seans Imax 2D. Ekran gigantyczny, robi wrażenie (choć nie wszystkie sceny w filmie były na pełną wysokość, taka ciekawostka). Dźwięk chyba taki sam jak w wersji Dolby Atmos, lub niewiele różniący się. Ogólnie było warto ()
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: też cholernie wnerwia mnie brak przejrzystości co do różnicy seansów i sal jakie oferują. Myślę że zarządza tym ktoś bez wyobraźni i szacunku do prawdziwych kinomanów.

Temat mnie nurtuje od lat a premiera #dune w #imax (i ten wątek) tylko mi przypomniał tę patologię. Może i jestem "trochę" skrzywiony ale chce typowy film kinowy obejrzeć w najlepszych warunkach do tego stworzonych, a oni ściągają go z IMAX po lekko ponad
  • Odpowiedz