Wpis z mikrobloga

@Rad-X: Wiec zostaje właściwie IMAX 2D a 2D Dolby Atmos. Ten drugi na ktorym już byłem był na prawdę extra, swietny dzwięk, tylko chyba ekran mniejszy niż w wariancie IMAX 2D…?
@vvit0 @Rad-X W teorii jakość dźwięku między tymi salami powinna być taka sama (w teorii oba muszą mieć Dolby Atmos) natomiast różnica między Imax i 2d to wielkość ekranu który w IMAX jest większy i wyższy więc inne aspekt ratio powinno być.

Czemu Cinema City ma takie opisy? Bo tak niestety pracują :/
@Rad-X Ja sobie nie dam ręki uciąć, że tam że względu na wielkość sali i jej zakrzywienie ten system się inaczej nje nazywa. Natomiast jakościowo one od siebie gigantycznie nie odstają i z tego co pamiętam to też leci reklama Dolby Digital przed seansem w IMAX.
@mirko_efekt: Ja nie zaplaciłem - pobierz ich appke mobilną i przy wyjściu po zeskanowaniu biletu zeskanuj kod QR z appki i cena za postój się wyzeruje ( ͡ ͜ʖ ͡)
@komarenko: też to zauważyłem i o 11 dzisiaj kupiłem bilet na ostatni seans Imax 2D. Ekran gigantyczny, robi wrażenie (choć nie wszystkie sceny w filmie były na pełną wysokość, taka ciekawostka). Dźwięk chyba taki sam jak w wersji Dolby Atmos, lub niewiele różniący się. Ogólnie było warto ()
@Darth_Gohan: też cholernie wnerwia mnie brak przejrzystości co do różnicy seansów i sal jakie oferują. Myślę że zarządza tym ktoś bez wyobraźni i szacunku do prawdziwych kinomanów.

Temat mnie nurtuje od lat a premiera #dune w #imax (i ten wątek) tylko mi przypomniał tę patologię. Może i jestem "trochę" skrzywiony ale chce typowy film kinowy obejrzeć w najlepszych warunkach do tego stworzonych, a oni ściągają go z IMAX po lekko ponad