Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kijanka23: i co z tego, czy na windowsie, androidzie czy javie? Wskaż mi jakieś ograniczenie techniczne powoduje, że 10 książek, nie 11. I że nie np 100mb książek, tylko akurat 10 plików o nieokreślonej pojemność. Używasz mądrych terminów, to na pewno wiesz jak KONKRETNIE to działa
@ryhu a nie możesz sobie wygooglać skoro tak Ciebie to interesuje? Mnie interesowało tylko tyle że nie działa to tak samo jak w androidowych czytnikach, dalej nie wnikałam bo i tak nie używam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kijanka23: bo moim zdaniem gadasz bzdury, o rzeczach o których nie masz pojęcia. Czym innym są "ograniczenia techniczne" (tak napisałaś), a czym innym polityka firmy.

Ograniczeniem technicznym jest np pojemność dysku, albo szybkość procesora. Fizyczne ograniczenie, którego się nie da przeskoczyć. Jak dysk ma 100mb to nawet jak się zesrasz, to nie wgrasz tam 101mb.

A dogadanie się dwóch firm na liczbę 10 transakcji, jest umową, a nie ograniczeniem technicznym.

Kindle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kijanka23: op zadał konkretne, eksperckie pytanie. Dostał twoją błędna odpowiedź, gdzie sama potem przyznajesz że się na tym nie znasz. To na cholerę mu odpisujesz, skoro nie znasz odpowiedzi o którą on pyta?

przypomniałam sobie czemu nie piszę już na wykopie, bo przyjdzie taki frustrat i się wysra na mnie za napisanie jednego zdania i hurr po co się odzywasz jak się nie znasz.

Nie pozdrawiam

Lepiej faktycznie nie pisz, żadna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kijanka23: ja na początku szczerze wierzyłem, że wiesz o czymś, czego ja nie wiem i że naprawdę wytłumaczysz jakie ograniczenia kindle jako urządzenia powodują ten limit. I śledziłem ze szczerym zainteresowaniem w dobrej wierze. A potem się zawiodłem:(
@ryhu wiem że kindle pracuje na jakimś innym, własnym systemie i przez to np. nie da się śledzić postępu stron tak jak przy appce androida, może z tego właśnie wynika techniczne ograniczenie.
No ale co ja tam wiem, pewnie znowu kłamie i się nie znam.
@ryhu: @kijanka23: @bi4ly_:
ej ludziki. Rzecz z 10 (nie 11, nie 9) jest, tak sądzę, dlatego że tak sobie ktoś to skalkulował.
Z kindlem jest ten problem że nie można tam wepchnąć swojej appki, a Amazon nie da wjazdu Legimi na swoje czytniki (bo poza byciem producentem ma własny sklepik z książkami).
Z pocketbookiem np jest łatwiej bo oni nie mają sprzecznych interesów z Legimi. I na takim czytniku
@kijanka23: dokładnie tak, chodzi o zliczanie.

A co do spekulacji j.w. to nie jest kwestia dogadania firm, bo Empik/Legimi/Woblink robią to wszystko bez konsultacji z Amazonem, wykorzystując znaną mechanikę zabezpieczania wypożyczeń. Teoretycznie Amazon może to zablokować jedną aktualizacją.