Wpis z mikrobloga

Czy ja nie umiem szukać czy rzeczywiście dostajemy po dupie przez porwanie łańcuchów dostaw?

Potrzebuję słoików typu Mason Jar - kilka sztuk różnych sensownych pojemności od 0,5 l do 1,5l. Nie muszą być markowe jak np. Ball`s Mason Jar, ale chciałbym, żeby były dobrej jakości, z grubego szkła i staranie wykonane.

No i nie ma.

To znaczy są. Na Allegro są dwie oferty 130 zł za 4 malutkie słoiczki. I to by było na tyle w polskiej dystrybucji. Znalazłem jeden sklep, a raczej polską wersję jakiegoś niemieckiego sklepu z wysyłką z Holandii, gdzie są jakieś racjonalne ceny, ale też dosłownie pojedyncze sztuki, a większość modeli niedostępna.

Lipa.

#gotowanie #kuchnia #sloiki #sloik #masonjar #gotujzwykopem
  • 5
@3mielu: Przecież ja pisze o słoikach :D Że nie ma. A nawet te wieczka to jest jakiś no name tragicznej jakości - z doświadczenia wiem, że lepiej kupować kompatybilne słoiki i wieczka tego samego producenta. Niby powinny być standaryzowane, ale kurde nie są :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gobi12: ogolnie to u nas te słoiki nie są zbyt popularne, korzysta się ze zwykłych nakrętek lub tradycyjnych weków na sprężynę
@3mielu: Rok/dwa lata temu, gdy ostatnio kupowałem były dostępne bez najmniejszego problemu - oryginalne Balle, niemieckie odpowiedniki, różne rozmiary, różne typy nakrętek (z gumką, bez gumki, różne kolory) zarówno na Allegro, ale też i w różnych sklepach internetowych poświęconych słoikom. Teraz wszędzie brak :(