Wpis z mikrobloga

Mirki, smutno mi bardzo bo pożegnałem swojego przyjaciela Barego. Jeszcze tydzień temu hasał ze mną na spacerze. Potem zaczął chorować i przestały mu działać nerki. Nie wiadomo w sumie od czego. Może coś zjadł, może jakaś infekcja wcześniejsza dopiero się objawiła. Skubany miał tylko 9 lat. Mieszkał z moją mamą ale wychowywałem się z nim kiedy jeszcze mieszkałem z rodzicami. Pamiętam jak go wziąłem do domu, był tak mały, że trzymałem go pod pazuchą kurtki. Decyzja o uśpieniu to była jedna z najcięższych decyzji jakie w życiu podjąłem, ale wszyscy widzieliśmy jak bardzo się męczył. Wąsaty przyjacielu, bardzo się ciesze, że byłeś przy mnie w najtrudniejszych chwilach, zawsze mogłem na Ciebie liczyć. Mam nadzieje, że będziesz patrzył na mnie z góry i ostrzegał przed niebezpieczeństwem swoim głośnym szczekiem. Nigdy więcej nie usłysze twojego szczekania kiedy zapinam pasy w samochodzie, albo zaciągam ręczny. Nigdy więcej nie będziesz się cieszył z liści na jesieni i ze śniegu zimą. Byłeś radością, zawsze obecnym w domu. Teraz pozostanie tylko cisza. Dziękuje Ci za wszystko #pies #psy #smierc #smutek #rozpacz #zwierzaczki #feels
Pobierz haabero - Mirki, smutno mi bardzo bo pożegnałem swojego przyjaciela Barego. Jeszcze t...
źródło: comment_1635718214X9NT3MT7Uq0Xds0IZtBfc2.jpg
  • 19
@NuclearBlast: znalazłem ostatnio takie coś

To tylko pies, tak mówisz, tylko pies...
A ja ci powiem
Że pies to czasem więcej jest niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
A kiedy się pożegnać trzeba
I psu
@haabero: Ehhhh Mirasku, współczuję. Też miałem sznaucerka miniaturkę, ale on dożył 14 lat, które żyją te psy. Twój był bardzo ładny. Piękne umaszczenie. Może zabrzmię brutalnie, ale pustkę po zmarłym psie najlepiej wypełnić nowym psem wyciągając wnioski ze wszystkich błędów, które się popełniło wobec poprzednika. Od śmierci mojego minęło 6 lat, a mimo to dalej odczuwam duży smutek. Sznaucery to niezwykle inteligentne psy, co sprawia, że jeszcze bardziej człowiek się z
@haabero: Kurła dopiero to zauważyłem. Miałem takiego sznaucerka jak Ty i też go uśpiliśmy kiedy miał 7 lat, bo zachorował na nerki :/ Rok walczyliśmy, znalazłem nawet jedną Panią weterynarz co sprowadzała lekarstwa z USA i to mu wydłużyło trochę życie :(
Teraz mam nowego sznaucerka i kontrolujemy mu nerki, bo to jest najczęstsza przypadłośc tej rasy :/
@Gork: ojejku nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze to ich przypadłość. Mama właśnie się bała, ze może go cały czas boleć i nie warto na siłę przedłużać
@haabero: no niestety, u nas piesek dzień wcześniej latał jak szalony a na drugi dzień wracam do domu i się dowiaduję, że psiak chory i umiera :/ rok walki gdzie raz było lepiej, raz gorzej, codzienne kroplówki itd. aż w końcu niestety padła decyzja, że już nie będziemy go męczyć :<