Wpis z mikrobloga

Bążur!

Mam ostatnio małą rozkminę związaną z kupnem nowego samochodu. Wchodzę w ten etap życia w którym zbliża się czas na powiększanie rodziny, więc chciałbym się przesiąść do czegoś z nieco bardziej sensownym bagażnikiem (dobra oprócz tego, tak po prostu chciałbym zmienić samochód, bo już trochę nim jeżdżę). I tutaj mam 2 zagwozdki, jedna to kiedy kupić, druga to czy potrzebuję kombi, czy nie xD

1. Z jednej strony nie ma pośpiechu i bez problemu mógłbym zmienić auto np za rok, ale z drugiej mamy teraz niezłą inflację, problemy na rynku i zwyczajnie boję się, że za rok nie będę mógł sobie pozwolić na taką wersję wyposażenia na jaką mógłbym dziś. Za to kupując dzisiaj trzeba brać to co jest, nie ma opcji, że sobie wybiorę kolor albo wyposażenie, bo modeli, które mnie interesują jest mało dostępnych.

2. Ogólnie nie mam problemu z kombi, podobają mi się tak samo jak sedany (wiadomo, zależy też od modelu), ale sedany nieco łatwiej dostać w salonach i najczęściej mają lepsze wyposażenie za tą samą cenę. Przez to zacząłem się zastanawiać, czy napewno potrzebuję kombi, czy sedan też się nada na rodzinne auto. W przypadku interesujących mnie modeli, różnica w poj. bagażnika to byłoby 455l vs. 490l lub 480l vs. 500l. W planach z moim różowym mamy 2 dzieci, a nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w kwestii pakowania wózków xD Miał ktoś doświadczenia z pakowaniem się całą rodziną w sedana vs. w kombiaka? Wiadomo, lepiej mieć więcej miejsca, niż mniej, ale czy to dodatkowe miejsce jest tego warte, czy to co w sedanie też styknie?
Ktoś może powiedzieć ,,Mordo, jak stwierdzisz, że fura jest za mała to sobie kupisz większą". Mógłbym, ale nie lubię częstych zmian samochodów (i nie tylko samochodów), wolę wybrać na dłuższy czas, a nie zmieniać co 2-3 lata.
,,To se kup jak już będziesz miał potrzebę" - Patrz punkt 1, nie wiem jak będzie z ceną, o czasie oczekiwania na nowe nawet nie wspominam.

Będą wdzięczny za Wasze przemyślenia i porady na jeden i drugi temat :-)

Zdjęcie Mercedesa SL z '66 dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#samochody #motoryzacja #zakupsamochodu #kombi #pytanie
Taguję #bmw #mercedes bo to rozważane opcje.
Mmmmmm - Bążur! 

Mam ostatnio małą rozkminę związaną z kupnem nowego samochodu. Wc...

źródło: comment_1635713017x1ILMt12wW6Gts94JBKe2v.jpg

Pobierz

Co na moim miejscu byście wybrali?

  • Kombi, kupuj teraz 52.3% (34)
  • Sedan, kupuj teraz 27.7% (18)
  • Poczekaj jeszcze 20.0% (13)

Oddanych głosów: 65

  • 11
@Mmmmmm: miałem chyba wszystkie typy nadwozi wliczając kabriolety (poza suvami, pickupami i minivanami)

Pojemność w litrach to jedno, ale nie to robi największą różnicę. W kombi masz niski próg załadunku, możesz go upakować po dach, a po złożeniu tylnych siedzeń przewiozłem takim pół życiowego dorobku między polską i uk ( )

Do kombi wpakujesz dużo więcej, szczególnie dużych gratów (wózki, rowery itd) niż do sedana i
@Mmmmmm: w ubiegłym roku zmieniałem sedana na kombi właśnie ze względu na powiększenie rodziny. Przy okazji chciałem połączyć rodzinne auto z fajnym, dynamicznym silnikiem i wyposażeniem. Trochę pomodziłem i siadło 300KM / 455NM. Nie żałuję zmiany, z samej jazdy sporo frajdy. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mmmmmm: moim zdaniem teraz, ale jak nie masz pośpiechu to przemyśl czy nie zamówić auta pod siebie - tak, pół roku poczekasz ale sam skonfigurujesz, a raczej w przeciągu roku ta sytuacja się znacznie nie zmieni. Chyba że coś będzie na stanie w opcji która cię zadowoli to wiadomo, ale jak pokazał Pan Balkan w ostatnim motodzienniku nie jest kolorowo.
Co do nadwozia to jeśli planujesz dzieci, a co za tym
@Mmmmmm: czy teraz czy później to nie wiem, nikt przyszłości nie przewidzi, ale jeśli chodzi o nadwozie to z tych dwóch tylko kombi. Mam dwójkę małych dzieci i przesiadka z sedana na kombi to była niesamowita ulga. Na papierze ten sam model w tych dwóch odmianach może nie będzie miał dużej różnicy ale w rzeczywistości różnica będzie bardzo duża na korzyść kombi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mmmmmm: mamy sedana, dla rodziny z dzieckiem jest ok. Z dwoma już będzie za ciasny. Bierz kombi, litry to jedno, jak je możesz wykorzystać to co innego. W kombi łatwiej ustawić coś większego. Wózki niby są skladane, ale i tak zajmują mnóstwo miejsca.
@Mmmmmm: jak ktoś wyżej wspomniał w kombi i hatchbackach pojemność jest liczona do rolety/półki. Dlatego realna pojemność jak wrzucasz piętrowo jest o wiele większa, a co dopiero jak masz coś wysokiego, np duże pudło o dość sześciennym kształcie i do sedana po prostu nie wejdzie do bagażnika, bo jest za płytki. Zwracaj też uwagę na wielkość oraz kształt otworu załadunkowego, a szczególnie czy masz wyższy próg, czy jest równo z podłogą