Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy da się gdzieś zrobić badania hormonalne na NFZ? Nie mam pieniędzy prywatnie. Byłam u edokrynologa, baba wywaliła badania na 7 hormonów (płatnie). Czy bez tych badań można jakoś dobrać leki? Mam nadmierne owłosienie, zanik miesiączki, niedowagę, jestem agresywna, myśli samobójcze.
#medycyna #endokrynolog #pytaniedoeksperta #zalesie #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617ee61072794c000ad5d91c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:
Bez zbadania hormonów nie można dobrać żadnych leków - to jest podstawowy punkt wyjścia, którego nie można obejść. Szczególnie, jak występuje u Ciebie hirsutyzm czy problemy z miesiączką (mogą być bardzo różne przyczyny od problemów z nadnerczami, po jajniki aż do guzów przysadki mózgowej - stąd te badania).

Myślę, że jak na każde badanie musisz posiadać skierowanie od specjalisty (endokrynolog na NFZ), prywatny raczej na NFZ nie wystawi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepiej byłoby załatwić skierowanie do szpitala na ginekologię. Poleżysz z tydzień i wszystko Ci zrobią. Poszukaj sensownego gina w mieście albo zagadaj ze swoim rodzinnym, może Ci doradzi, jak ogarnąć skierowanie do szpitala i do którego gina pójść. Jeszcze spróbuj na grupach fb podpytać - sporo tam dziewczyn z problemami hormonalnymi. Pewnie znajdziesz kogoś z Twojego miasta.

Możesz jeszcze wykorzystać ostatnią kartę w postaci problemów psychicznych i wymusić hospitalizację, skoro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do ginekologa który pracuje w szpitalu. Opisz mu wszystko i od ginekologa dostaniesz skierowanie na badania. Jak konkretny lekarz to wsadzi cię na dwa/trzy dni do szpitala i będziesz mieć komplet badań. Ja leżałam dwa dni - u mnie były problemy z prolaktyna, ale badali mi wszystko, łącznie z tarczycą. A jeśli mniej konkretny to dostaniesz skierowania na krew
. wymuś przede wszystkim na TSH ft3 i ft4 .
BiałaPani: Zdecydowaliśmy się na dziecko w wieku 35 lat. W sumie nawet przez głowę mam nie przeszło, że mógłby być problem z zajściem. Zaplanowaliśmy tak by urodziło się dokładnie na początku wiosny, coby uniknąć nędznej pogody, deszczu i ciemnicy. I ogólnie jak sobie wymyśliliśmy tak się udało, nawet trafiliśmy w drugą połowę kwietnia - zgodnie z planem.
Dopiero teraz do nas dochodzi jakie mieliśmy szczęście, patrząc po znajomych którzy starają się
SystematycznaTowarzyszka: @OP: Pewnie te same badania mogłaś dostać refundowane przez NFZ tylko lekarz z jakiegoś powodu (pewnie finansowego dla niego lub przychodni) nie dał. Ja np. miałam u innego lekarza dużo badań, ale lekarz powiedział wprost, że musi umówić się ze maną jeszcze na dwie wizyty tylko i wyłącznie aby rozliczyć te badania (aby kasa się zgadzała). Tak było, pierwsza wizyta była omówieniem wyników badań, druga była bez żadnej potrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PZt37: nie pamiętam ( ͡° ʖ̯ ͡°) to było ponad 12 lat temu i jakoś wtedy nie miałam głowy by pamiętać czy gdziekolwiek mieć jakieś dokumenty. Brałam coś przez rok ponad. Miałam też problemy z tarczycą i prawidłowym odzywianiem się ale to się wszystko unormowało z czasem.