Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z robotą:
Zatrudniłem się dwa tygodnie temu w pracy, gdzie dużo dziwgam i jeżdżę na początku wydawało mi się, że dam radę ale teraz po tym czasie np. wczoraj rano wstałem cały połamany (bardzo mocno boli mnie kręgosłup w lędźwiach głównie przy schylaniu). Szef naciskał abym podpisał umowę bardzo szybko bo zaledwie po tygodniu (*umową o pracę na 3msc) chodź mi się to nie podobało
że tak szybko ale podpisałem. Słyszałem od innych że tu nie da się tak odejść od razu bo podobno płaci kary jeśli towar nie dotrze. Mirki co mam zrobić? Jak z tego najlepiej wybrnąć bo już nie dam rady, nie ma szans.

#kolchoz #praca #prawo #pracbaza #januszex
  • 8
@johnny_tsunami: przecież możesz zrobić porzucenie pracy, przy takich stanowiskach gość musi zdawać sobie sprawę, że w każdej chwili może się mu ktoś wykruszyć z zespołu (np. l4) i, że powinien mieć odpowiednią ilość osób zatrudnionych. Jeśli nie ma to nie twój problem.
@BozenaMal: Umowe podpisuje się przed rozpoczęciem pracy, najpierw przed podpisaniem umowy pracodawca wysyła do medycyny pracy. 7 dni od rozpoczęcia pracy przez pracownika pracodawca ma czas zgłosić go do zus-u