Wpis z mikrobloga

postępujesz zgodnie z poradnikami

@Jabby: mam na odwrót. Wszystkie poradniki na Polskę zalecają wczesne podboje albo sojusz z jednym z wąsaczy. Ale to oznacza, że trzeba stać się potworem by pokonać potwora.

Ja próbuję bohaterskiej Polski (focusy na demokrację biorę), ratuję republikę hiszpańską, sprzymierzam się z aliantami, bronię Gdańska. O dziwo, strategia działa i parę razy mi się udało wygrać z Niemcami, czy zrobić polsko-chińską granicę na Uralu. Jeszcze dopracowuję to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@devil162:

Dlatego stwierdziłem że na naukę gry jest w sam raz :)
Swoją drogą to grając komunistami da się zajmować bez wypowiedzenia prowincje innych krajów? Tak było w jakimś poradniku z 2016. Wycofali to w patchu, czy trzeba jakieś warunki spełnić?

@Glassius:

Ja stawiłem za cel - przetrwać bez sojuszy z wąsaczami. Cóż, nie wyszło :)
SRR bardzo łatwe jest akurat, pamiętam jak grałem pierwszy raz to miałem tyle dywizji na granicy z Niemcami że nie przepchali mnie nawet o jedna prowincję, po stracie przez nich 2 mln żołnierzy przestali atakować :D


@devil162: i tak samo jest w odwrotnej sytuacji, chociaż ZSRR prawie zawsze atakuje dalej.

Swoją drogą to grając komunistami da się zajmować bez wypowiedzenia prowincje innych krajów? Tak było w jakimś poradniku z 2016. Wycofali
@Jabby

Musisz zrobić cel i wypowiedzieć wojnę, chyba że w decyzjach jest takie coś. U ZSRR masz decyzję na zajęcie państw bałtyckich litwa Łotwa Estonia bez wypowiadania wojny, wystawiasz im ultimatum i najczęściej się godzą