Wpis z mikrobloga

mająca na celu zabronienie zgromadzeń bo komuś się nie podoba że mogą w ogóle istnieć


@Kozajsza: I do tej mentalności się odnoszę.

Aż dziw że komuś trzeba to tłumaczyć.


Aż dziw że komuś trzeba to tłumaczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Phyrexia: toć marsz niepodległości pewnie i tak się odbędzie tylko pójdzie inną trasą bo trasa która była planowana została wykorzystana przez kogoś innego. A ty to zrównujesz z banem marszów równości w całej Polsce, i myślisz że jesteś oświeconą centrystką xD
  • Odpowiedz
A ty to zrównujesz z banem marszów równości w całej Polsce


@McWozniak: Gdzie to Twoim zdaniem zrobiłam? Dziwnie się dyskutuje z kimś, kto manipuluje i krzywo interpretuje twoje słowa, próbując nadać im zupełnie inny sens i wydźwięk.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: chociażby to, że nieświadome tego osoby które w marszu biorą udział nie będą legitymizować swoją obecnością ten bandy debili?

Prawda jest taka, że wydarzenie jak Święto Niepodległości nie powinno być organizowane przez prywatny podmiot jakim jest ONR tylko wzięte pod skrzydła państwa. I nie powinno się zapraszać żadnych organizacji, bo to jest święto wszystkich Polaków i nie widzę powodu żeby jakiekolwiek grupy wyróżniać.

Tak nawiasem mówiąc to to święto powinno
  • Odpowiedz
@kanapeczka_z_kanapa: Nie rozumiem dlaczego Ty mi w ten sposób argumentujesz jakbym broniła narodowców albo chciała by nadal organizowali swój pochód. W żadnym wypadku tego nie robię ani nie chcę. Chodzi mi konkretnie o to, że skupianie się na wojenkach politycznych, robienie sobie one-upów, podsycanie konfliktu w mediach czy "portalach ze śmiesznymi obrazkami" bazują na podobnej mentalności. Poza tym, o ile dobrze kojarzę, Artur Dziambor obiecał zagłosować przeciwko ustawie Godek. Mimo tego
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Różnica jest taka, że nikt nie zabrania MN ze względu na poglądy tylko na prawo, to jest prosta sytuacja za którą praktycznie w całości odpowiada PiS i Bąkiewicz.
PiS wprowadził ustawę o zgromadzeniach cyklicznych (na potrzeby rocznic bratobójstwa), MN zarejestrował swój pochód jako cykliczny, dostali cykliczność na 3 lata. W zeszłym roku marsz się nie odbył, bo Trzaskowski nie mógł wyrazić zgody w związku z ograniczeniem zgromadzeń przez COVID które
  • Odpowiedz