Wpis z mikrobloga

Zmiany w Modelu X 2021 Long Range, w porównaniu do wersji z zeszłego roku:

Compared to '20 Model X LR
14% reduction in battery weight
13% increase in battery specific energy
Power increased by more than 30%, equipped AC magnetic motors both front & rear
4% reduction in curve weight

źródło: https://twitter.com/tempermanant/status/1454011729982099456 (na postawie dokumentów dostarczanych do EPA)

#tesla #gielda
Pobierz anonimowy_programista - Zmiany w Modelu X 2021 Long Range, w porównaniu do wersji z z...
źródło: comment_1635501393xjlAeBby5nUe4wBizLJqO2.jpg
  • 18
Tunele Hyperloop?


@kamil-wasniewski: elon nad tym nie pracuje. Jedyne co zrobił, to kiedyś opublikował WhitePaper na ten temat... by zainspirować innych do popchnięcia tego tematu. Dodatkowo SpaceX organizuje coroczny konkures dla studentów w tym temacie. To wszystko.

Robot humanoid?


Prototyp (nie do sprzedaży), możliwe że już w przyszłym roku

A interfejs komputer-mózg wszczepiony u ludzi?


dużo zależy od FDA... muszą najpierw wydać zgodę na użytkowanie tego w celach leczniczych. Pozwolenia potrzebne
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: lepsza najtańsza Tesla niż cokolwiek innego. Jeżeli nie jeździsz w dalekie trasy i masz ładowanie w garażu, to wersja Standard Ci wystarczy. W Polsce jeszcze nie jest różowo z ładowaniem, ale będzie tylko lepiej. Natomiast, jeżeli masz ładowanie w domu, to codziennie możesz wyjeżdżać z pełnym zasięgiem. Jak często robisz kilkaset kilometrów dziennie?
@anonimowy_programista: Rok temu Elon w jednym z wywiadów powiedział, że "za rok" pierwsi ludzie powinni mieć już wszczepiony neuralink. Robot też będzie za rok, pomimo że prototyp to zwykły człowiek pajacujący w dziwnym kostiumie.

Powiedz mi Kto więcej może Ci więcej dać, niż Elon może wszystkim obiecać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rok temu Elon w jednym z wywiadów powiedział, że "za rok" pierwsi ludzie powinni mieć już wszczepiony neuralink


@kamil-wasniewski: dużo zależy od FDA.

Elon ma super ambitne cele... często ma poślizgi z tymi najbardziej ambitnymi, których nikt inny jeszcze nie dokonał, a przez co trudno ocenić jak trudno będzie coś osiągnąć...

Natomiast w innych kwestiach, Elon określa swoje cele... wszyskim wydają się one absurdalne, a jak je osiąga... to wielkie zdziwko.
Pobierz anonimowy_programista - > Rok temu Elon w jednym z wywiadów powiedział, że "za rok" p...
źródło: comment_1635509201iDZYmzS4hBxHAO99YMwk84.jpg
@anonimowy_programista: Czyli twierdzisz, że w całej swej wszechwiedzy Elon jest zbyt głupi, by zrozumieć że nie da się wprowadzać produktu medycznego w rok? A może podał termin roku już z przyzwyczajenia?

Ostatnio słyszałem taką historię...
Elona zostawiła niedawno kobieta.
Powodem odejścia było to, że gdy dziewczyna zapytała Elona kiedy w końcu zamiaruje wynieść śmieci, to Elon powiedział jej, że za rok.

Z tych wszystkich "futurystycznych" wizji można by napisać niezłą książkę...
@kamil-wasniewski: posłuchaj sobie tego, dokładnie od 3:03:36 do 3:06:32

Sam Elon mówi, że sam się czasem spóźnia, jeżeli chodzi o takie rzeczy, dopiero po chwile mówi, jak wyglądają jego ówczesne przewidywania.

Miały być miliony samojezdnych taksówek,


gdyby dopieli w zeszłym roku FSD, to było by ich na drogach milion. Ale niestety FSD nie gotowe, natomiast... po drogach jeździ już 2mln Tesli, z których każda ma software i hardware potrzebny do tego
@anonimowy_programista: Przede wszystkim nie wszędzie jest odpowiednie środowisko prawne, pozwalające na poruszanie się auta bez kierowcy po drogach oraz ich system nie wydaje się być tak dobry, jak twierdzi Tesla. Toczy się w związku z tym wobec nich postępowanie.

Nawet JB Stroubel (ówczsny CTO Tesli) mówił już daawno, że Tesla nie planuje tego wspierać. Więc nie wiem skąd masz takie głupie info:


Kiedyś, gdzieś na wykopie to przeczytałem ( ͡°
Kiedyś, gdzieś na wykopie to przeczytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kamil-wasniewski: rzetelne źródło informacji :) To fakt :)

Przede wszystkim nie wszędzie jest odpowiednie środowisko prawne, pozwalające na poruszanie się auta bez kierowcy po drogach


na ten moment to nie jest konieczne. Wystarczy, żeby właściciele Tesli korzystali z FSD i Tesla miała dzięki temu dane statystyczne, o ile to jest bezpieczniejsze. Przed takimi danymi kraje w końcu
gdyby dopieli w zeszłym roku FSD, to było by ich na drogach milion


@anonimowy_programista: a gdyby babcia miała wąsy...

po drogach jeździ już 2mln Tesli, z których każda ma software i hardware potrzebny do tego by stać się robo-taxówką.


Nie mają ani jednego ani drugiego do tego aby bezpiecznie wyeliminować kierowcę z pojazdu
@wpt1: doprezycuje. Każda z nich ma możliwość zrobienia zdalnej aktualizacji oprogramowania, będzie dawać więcej i więcej możliwości.

gdyby dopieli w zeszłym roku FSD, to było by ich na drogach milion. (...) Ale niestety FSD nie gotowe, natomiast... po drogach jeździ już 2mln

@anonimowy_programista: a gdyby babcia miała wąsy...


Ty naprawdę nie rozumiesz konstrukcji logicznej zdania, mającej na celu wykazać, że skupiasz się na szczególe, nie stanowiącym o ostatecznym potencjalnym
@anonimowy_programista: ogarnij się chłopie,ja o zupie ty o dupie, piszę o Robotaxi a ty o shotrowaniu Tesli.Jak jesteś taki pewny siebie i słów Elona to trzeba było postawic te 0.6mln u bukmacherów że Robotaxi zacznie działać zgodnie z zapowiedziami Elona w tym roku.A jak nadal mu wierzysz to postaw że stanie sie to w '22.Wygrasz kupe hajsu.Ja jestem biedny i mnie nie stać ale więc umówmy się ze kasuje konto jeśli
A jak nadal mu wierzysz to postaw że stanie sie to w '22


@wpt1: Choćby z powodów regulacyjnych, nie będzie powszechnych robotaxówek do tego czasu.

Miały być miliony samojezdnych taksówek,


Elon jest inżynierem i optymistą. Dzieli się swoimi estymatami, na podstawie dostępnych dla niego danych. Sam jestem programistą i wiem, jak długo potrafi się dłużyć ostatnie 10% zadania do zrobienia, bowiem w tym momencie często walczy się już z niewiadomymi, które