Wpis z mikrobloga

Po roku 1939 i przegranej przez Państwo Polskie wojnie obronnej, w zasadzie przestało ono istnieć. Jego ziemie zostały rozdarte pomiędzy dwóch okupantów, będących niemal tymi samymi organizacjami państwowymi, które jeszcze niespełna pół wieku wcześniej były jego zaborcami. Równocześnie ludność polska została w tryby aż trzech machin okupacyjnych. I o ile o terenach Generalnego Gubernatorstwa i ziemiach okupowanych przez komunistów mówi się i pisze częściej, ziemie polskie bezpośrednio włączone do III Rzeszy nadal traktowane są nieco po macoszemu. A w Kraju Warty także toczyło się życie, a Polacy usiłowali walczyć o normalność.

Link do znaleziska - Jak się żyło Polakom podczas okupacji w Kraju Warty?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #wojna #europa #swiat #wojsko #niemcy #wielkopolska #polska #poznan
sropo - Po roku 1939 i przegranej przez Państwo Polskie wojnie obronnej, w zasadzie p...

źródło: comment_1635492200CrcuRcincJq0BpFKraMuqw.jpg

Pobierz
  • 44