Wpis z mikrobloga

@virus-t: U mnie jest to samo, płac inaczej komornik ci wejdzie na pensje. Tak jak mojemu ojcu. Najgorsze jest to, ze nie da sie tego obejsc. Ojciec pracuje na uczelni pytal się prawnikow, jednemu tez to przyszlo i tez zaplacil.
@virus-t: pirwsze ile lat ma babcia jak mnie niż 75 czy inny wiek jaki upoważnia do zniżek to nie odkręcisz. Trzeba pisać pisma o rozłożenie na raty to juz przebadałem. Mi chcieli dowalić jeszcze sprzed 5 lat ale tu widzę jest "prawilnie" naliczone bo do 5 lat wstecz. Także negocjujemy i spłacamy
@CzarnyOwiec: Babcia kończy 75 dopiero w grudniu tego roku. Na prawie bardzo się nie znam ale udało mi się wyczytać, że po 60 (może 65) roku życia też się jest zwolnionym z abonament jeśli wysokość emerytury nie przekracza 50% średniej krajowej. Tylko tu jest warunek, że trzeba to zgłosić - babcia oczywiście nie zgłosiła no, bo skąd mogła wiedzieć. U mojej babci nie przekraczało, więc jest szansa. Zobaczymy, trochę się poprzepychamy
musisz sprawdzić od kiedy obowiązywała ta ustawa o tej średniej krajowej i czy to się działo z automatu czy na wniosek.. także trochę zabawy z tym będzie. Ja tam zrobię wszystko ,żeby grosza na to gówno nie dawać...