Wpis z mikrobloga

@Mateos2 nie ja a fachowcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pytałem o zdanie robotnikow i dzwonili przy mnie do szefa, ten powiedział że jest ok. On powinien mieć większą wiedzę o kącie niż ja, a ja chciałbym się upewnić że jest ok.
@Mateos2 no może prywatna firma by tak zrobiła, ale przy gminnym dofinansowaniu każą całować się po rękach że w ogóle są ¯_(ツ)_/¯ działać będą, ale w ilu % to chyba już zależy od dociekliwości i upartości klienta.

Terminy gonią, a domów od cholery, stąd moje pytania.
@hoop: ale to wróżenie z fusów. Można po razy drzwi mówić że 70 do 90% tego co by dała gdyby była w najlepszym kącie.
Jeśli jeszcze zamontowali niezgodnie ze sztuką to mniej + żywotność się skróci.
@hoop: Na 30 stopni byłoby 100%, na 8.5% będzie ok 93% wydajności. Wszystko OK. Jak podniesienie kosztowałoby mniej niż 5% instalacji to można by myśleć o tym. Ale też musiałyby być rozsunięte bardziej żeby się nie zacieniać
@hoop: przy 30 stopniach jest w pytke, nawet przy 35 potrafi byc lepiej ale to juz znikoma roznica. Jak masz 8,5 stopnia to tez jakis mega strat nie bedzie.
Mozliwe ze koszt konstrukcji byl wiekszy niz wartość tej straconej energii!;)
Pokaz na mapie (google np albo geoportal) budynek to powiem czy jest sens sie bawic

Co do czyszczenia to przy 30 stopniach tez bys musial, moze zima mialbys mniej roboty i