Wpis z mikrobloga

Ej ogarnijcie, że w latach gry Olisadebe grał w Panathinaikosie był dla Greków takim najbardziej znanym murzynem w kraju. Wynikało to z tego, że miał małą konkurencję na czarnym rynku i dużo tam brameczek umiał strzelać. Jakby chcieć wtedy porównać jego sławę jako sławnego murzyna to w Polsce jego odpowiednikiem byłby Olisadebe we wczesnych latach dwutysięcznych.
Ogarniacie być najbardziej znanym murzynem w dwóch krajach naraz? Gdzie oba te kraje traktują ciebie jako swojego murzyna? Wielki człowiek, Pozdrawiam.

#filozofia #mecz #sport #olisadebe
  • 17
@Brel: polsko-panatenajskie koneksje są szersze. Warzycha jest w Grecji lepiej pamiętany niż w Polsce. Ale nic dziwnego bo był filarem drużyny w czasie gdy osiągała chyba największe sukcesy w swojej historii. Jakiś gość w Grecji jak mi tankował auto i zauważył polską rejestrację to chcąc nawiązać small talk zaczął sobie łamać język na Krzystofie Warzysze, bo widać przyszedł mu do głowy znacznie szybciej niż jakiś tam Lewandowski.
Pan piłkarz teraz w ojczystym kraju jakieś biznesy chyba kręci


@KopecyFan: Oglądałem wywiad Pana piłkarza którego już nie znajdę, był bardzo zmęczony Europą szybkim trybem życia oraz rozpoznawalnością ( nie lubił tego ) W Nigerii wybudował dwa domy na wynajem trzeci jest w trakcie ( sam też aktywnie uczestniczy w budowie ) Nawet na standardy Nigerii nie jest wybitnie bogaty ale szczęśliwy i starcza na przeżycie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Brel: akurat byłem w Grecji gdy grał tam Oli a Warzycha powoli kończył karierę. Oglądaliśmy mecz z grekami właśnie koniczyn i Krzysiu #!$%@?ł bramkę więc się cieszę i z dumą, że to Polak. Ale nie ogarnęli jak potem Olisadebe strzelił gola i też krzyczałem, że znów Polak. Śmiechom nie było końca bo jak to czarny Polak( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grecy są bardzo ciemnym narodem, więc polemizowałbym, czy aby na pewno był ich "ukochanym murzynem"


@kriskir2000: Polecam doczytac o rasizmie w Grecji, o Złotym Świcie np.