Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od jakiegoś czasu mam duże problemy z pamięcią (mam 27 lat). Umówiłem się do internisty ale zastanawiam się, czy nie uderzać od razu do neurologa. Mianowicie nie pamietam co robiłem wczoraj, z kim rozmawiałem przez telefon 10 min temu, podczas prysznica czy myłem już głowę czy nie, nie mogę zapamiętać nazwisk, wszystko profilaktycznie muszę zapisywać albo pytać kilka razy. Nie jest oczywiście tak, że nic nie pamietam ale np muszę się mocno zastanowić i poszukać w myślach jakiegoś zaczepienia jeśli się ktoś spyta co np robiłem wczoraj po pracy. A jak już sobie przypomnę to się okazuje, że to było przedwczoraj. Dodatkowo czasem mam kilkusekundowe zawroty głowy, szybko się #!$%@? i irytuję albo łapię zwiechy. Co tu robić? Bez używek, zdrowo się odżywiam.
#medycyna #zdrowie #lekarz #neurologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617864500c44dc000ab1656a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zaburzenia pamięci krótkotrwałej - może to być wcześniej wspomniany niedobór witamin, ale też sytuacja życiowa np. związana ze stresem, skupienie myśli na jakimś konkretnym obszarze z pracy. Oczywiście, że może to być guz czy rak ale myślę, że występowałby wtedy szereg innych objawów nie tylko wpływających na funkcjonowanie poznawcze.
Lekarz na pewno, profilaktycznie neurolog po lekarzu. I badania poziomu witamin :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja u ludzi i u siebie widzę demencję pocovidową, covid uszkadza płuca, obniża saturacje w wyniku czego mózg jest słabiej dotleniony, ludzie nie nic z płucami nie robią i po jakimś czasie odpala się demencja. Druga sprawa którą zauważyłem j siebie to cukier, też ma duży wpływ na funkcjonowanie mózgu, odstawiłem z dnia na fzień i po trzech dniach poczułem jak by mi 10 iq wskozyło. Czyli reasumując zacząłem codziennie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tak mam po covidzie. :( Kiedyś wszystkiego uczyłam się błyskawicznie i dobrze pamiętałam, teraz to orka na ugorze, nic nie wchodzi do głowy, często nie pamiętam co robiłam poprzedniego dnia, już nie mówiąc o tym, co było tydzień wcześniej. Także jeśli chorowałeś albo przynajmniej podejrzewasz że chorowałeś, to może być to. Inna przyczyna jaka przychodzi mi do głowy to depresja albo jakieś niedobory, zwłaszcza omega-3. Także internista, neurolog, psychiatra,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałam (mam?) podobnie (grubo przed covidem), porobiłam wszelkie możliwe badania i nie dostałam konkretnej diagnozy. Myślę, że suplementacja może pomóc, ale cudów się nie należy spodziewać. Ja się staram przyzwyczaić, ale najgorsze to są niezręczne sytuacje w pracy :/
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania Jak najbardziej, jeśli jest to problem który Cię dręczy, to warto wyjaśnić to u neurologa lub internisty. Od kiedy występują te problemy, czy były poprzedzone jakimś wydarzeniem (np. uderzeniem w głowę)? Jeśli masz problemy z przypomnieniem sobie całej historii, przygotuj się przed wizytą, lekarz powinien zebrać dokładny wywiad co do twojego problemu, dla przykładu sennego bezdechu: czy dobrze się wysypiasz, czy ktoś z twoich domowników słyszy u ciebie chrapanie podczas snu,
  • Odpowiedz