Wpis z mikrobloga

Szachomordki. Polecacie jakieś poradniki lub/i kursy dla takiego początkującego+? W szybkich mam 900+ a w rapidach mam 800 ale gram niezbyt skoordynowanie, nie znam poprawnie otwarć. Myślę że potrzebuję takich solidnych podstaw żeby więcej wynosić ze swoich gier.

Pytam bo chcę wejść na wyższy level w szachach ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


#szachy
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niegrzeczny_gentleman: nie słuchaj, bez sensu pakować hajs w książki jak przyjemniej się to robi w internecie.
Przerwij granie blitzów skoro masz i tak niski ranking, rób zadania na lichessie w opór, do tego graj sobie dłuższe formaty czasowe, a po powrocie do blitzów będziesz dużo więcej wygrywał
@JakTamCoTam: jestem into angielski więc sprawdzę MagnusAppa. Ogólnie premium na chesscomie to też nie jest zła opcja.

@Ketonol751: wiem że granie dłuższych formatów to podstawa, blizty gra się fajnie ale to nie o to chodzi. Robiłem też zadania na lichessie i pewnie do nich wrócę.

@LollyPoop: ja wiem że te punkty w zadaniach o niczym nie mówi dlatego nie napisałem tego na początku :D

@r4do5: sprawdzę, dzięki!
@Niegrzeczny_gentleman: w internecie jest niesamowicie dużo wartościowych materiałów dostępnych całkowicie za darmo. Wystarczy nie sugerować się wyłącznie ilością wyświetleń. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na pewno konto ultra-mega-premium nie jest warte swojej ceny (o tańszych nawet nie mówię, bo pozostałe opcje mają sporo ograniczeń).

Tak jak wyżej było napisane - skupiaj się na graniu z większą ilością czasu, żebyś mógł na spokojnie pomyśleć, spróbować zrozumieć plany przeciwnika,