Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #mural #wiedzmin

Cześć niebieskie i różowe paski! (ʘʘ)

Powiem Wam, że racją jest - kobieta jedno pomyśli a drugie zrobi.
W niedziele postanowiłam, że wykonam jedno z wylosowanych zadań - ładna słoneczna pogoda była, więc idealny czas na spacer w nieznane. A jak doczytałam, że powinnam zrobić zdjęcie ciekawych murali - mieszkając w Łodzi można je spotkać na każdym kroku - nie mogłam odmówić sobie odwiedzenia i zobaczenia po raz pierwszy na własne oczy nowego muralu Wiedźmina. Po drodze zahaczyłam o nigdy wcześniej nieodwiedzony przeze mnie Park Sienkiewicza, w którym było mnóstwo kolorowych liści. No właśnie..
Zmorą mojej podstawówki była przyroda - a co z nią związane rozpoznawanie drzew po liściach, totalnie temat ten mi nigdy nie leżał, więc stwierdziłam, że może to nie czas iść na łatwiznę a rozprawić się z koszmarem z dzieciństwa. Więc nazbierałam trochę liści, a wieczorem poszłam jeszcze do pobliskiego parku po więcej materiałów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbieranie ich było najlepszą częścią zadania. Po powrocie oczyściłam je z piasku i wsadziłam do grubej książki żeby się ususzyły. Dziś czekała mnie najgorsza część - dopasowywanie nazwy do obrazka. Chyba 3 zdjęcia nie posiadają żadnego podpisu - wybaczcie ale nie mam już zielonego pojęcia co to może być, ale jeśli ktoś z Was posiada taką informację - dajcie znać - człowiek całe życie się uczy i zaspokoicie tym moją ciekawość!

Co by nie było w komentarzach wrzucę zdjęcia tego muralu i parku - może można zaliczyć dwa zadania naraz? Czy oni i tak tego nie sprawdzają? ( ͡ ͜ʖ ͡)

A No i na koniec wylosowany zestaw.
1. Zapuść się na spacer w nieznane Ci lub rzadko uczęszczane części miasta, szukaj oznak jesieni, zrób zdjęcia ciekawych budynków lub murali.
2. Zbierz liście i zasusz je w książce. Dowiedz się, jakie liście zebrałeś i opisz je.
3. Jesienią w kuchni króluje dynia. Przygotuj z niej jakieś danie, mogą to być np. placki, zupa, ciasto.
Pobierz
źródło: comment_1635193348BWXz5QoOzkA9nSLNP4QcyV.jpg
  • 9