Wpis z mikrobloga

miałem tecumseha z lat 80 przywiezionego z Niemiec. Olej wymieniany raz na 5 lat, kosiła wszystko. 5 lat temu w końcu się rozsypala


@kujol: no #!$%@? zarżnąłeś porządną kosiarkę antyk, która mogła służyć jeszcze pewnie dziesiątki lat

no masz rację że sprzęt z lat 80 może służyć dłużej, tylko #!$%@? trzeba o niego chociaż minimalnie dbać, a nie intencjonalnie zniszczyć jak w Twoim przypadku xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1988BaZyL: No #!$%@? xD Przez 19 lat używałem kosiarki z silnikiem BS quttro 4.0 i w sumie jakby wymienić w nim pierścienie i tłok to dalej by śmigała xD Kupiłem druga bo w tamtej już obudowa też miała dość też z silnikiem BS 650E i na jednym drzewku no grubości dwóch palców zgiąłem wał w pierwszym sezonie użytkowania XD i cyk 300 zł za prostowanie ( ͡° ͜ʖ ͡
@1988BaZyL: Szczerze? Wszystkie te moje stare "pancerne" kosiarki się rozpieprzały zaczynając od silnika. Trzeba było naprawiać, korygować, wysyłać do serwisu, tak od lat 90 pamiętam, że były problemy. Obecnie mam elektryczną na baterie ładowane po usb, po jednym sezonie bez żadnych problemów. Była kilka razy tańsza niż spalinówka, odpala ZAWSZE od razu.
@1988BaZyL: skoro jest takie zainteresowanie wpisem to może ktoś podpowie gdzie kupię obudowę do kosiarki b&s? Silnik chodzi miód tylko już nawet spawy na niewiele się zdały bo się po prostu złamała na pół xD
@jakub-dolega: Coś tak myślałem bo mama ma kosiareczkę viking i tam gdzieś było napisane stihl jak olej wymieniałem. Kosiareczka chyba z 2014 roku i nadal pali i jeździ perfekt bo ma napęd. Nie wiem jak z trwałością tych nowych kosiarek, ale dziadek ma piłę spalinową stihl od jakichś ponad 20 lat i nadal ciągnie przy jakimś tam minimum dbałości o nią typu dobry ostry łańcuch, wymiana świecy raz na 5-6lat, raz